www.svethardware.cz
>
>
>

Dočkáme se jednou virtuálních akvárií?

Dočkáme se jednou virtuálních akvárií?
, , aktualita
Objevilo se zajímavé video, kde ryby, plující ve virtuálním akváriu, reagují na pohyb ponorky. Zatím se sice jedná jen video s přidanými počítačovými efekty a s následným zlepšením plynulosti videa, ale krok k VR už není velký.reklama
Máte rádi rybičky, ale nebaví vás se o ně starat? Jednou se možná dočkáte akvárií, která nebude potřeba čistit, rybiček, které nebude potřeba krmit, a to všechno jen za pomocí virtuální reality, případně hologramů.

Se zajímavým videem přišel The Creators Project, jenž ukázal, jak by virtuální akvárium mohlo vypadat. Jedná se sice o počítačem dodělanou scénu s výpočty, které nebyly dělány v reálném čase, a s dalšími úpravami, ale přeci jen to je předzvěst AI, která by mohla nahradit rybičky v akváriu. Ty jsou schopny reagovat na podněty nebo tvořit a opouštět skupiny. Nejlépe si to můžete prohlédnout v následujícím videu:

Pokud vás video od The Creators Project zaujalo, můžete se podívat na davovou simulaci od Davea Fothergilla, která sice není určena přímo pro VR, ale spíše se jedná o simulaci, která by se jednou v kombinaci s VR mohla použít:


Zdroje: Engadget, The Creators Project
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek