www.svethardware.cz
>
>
>

Dollo 3D: 3D tiskárna, která tiskne další 3D tiskárny

Dollo 3D: 3D tiskárna, která tiskne další 3D tiskárny
, , aktualita
Na Kickstarteru běží kampaň na projekt 3D tiskárny Dollo 3D. Co je její hlavní předností? Zaujme nízkou cenou a také tím, že je sama tisknutelná, takže je možné vyrobit další a klidně i větší tiskárny Dollo 3D.reklama
Na Kickstarteru je možné objevit spousty zajímavých projektů, na které se jejich tvůrci snaží získat peníze od veřejnosti. S nevšedním nápadem přišel Benjamin Engel se svým otcem, který své zařízení pojmenoval Dollo 3D. Jedná se o 3D tiskárnu, která je schopná produkovat další 3D tiskárny, to je hlavní myšlenka projektu RepRap, jehož je Dollo 3D součástí. A Benjamin Engel s otcem doufají, že jim crowdfundingová kampaň pomůže přenést jejich nápad do reality.

Rám 3D tiskárny Dollo 3D je totiž navržen tak, aby se dal sestavit z částí, které 3D tiskárna sama vyrobí. Tímto způsobem je tak možné i snadno upgradovat velikost 3D tiskárny a vyrobit si nové a větší zařízení. Je tak možné mít tolik kousků Dollo 3D, kolik chcete, a výslednou novou 3D tiskárnou vytištěnou na té původní bude možné obdarovat například blízké.


Díky tomu, že je tiskárna sama vyrobena pomocí 3D tisku, je možné si ji jednoduše opravit i doma. To samé platí pro tvořivé i o vlastní modernizaci, u tohoto projektu se fantazii meze nekladou. Tvůrci projektu se právě proto také snažili o jednoduchost, tvrdí, že Dollo 3D může být sestavena během jedné hodiny z 15 3D tištěných dílů a 24 šroubů, neměl by tedy být problém si objednat jen jednotlivé díly a o vše se postarat.

Vzhledem ke své ceně se 3D tiskárna Dollo 3D hodí pro domácí použití, protože za příspěvek 350 dolarů (přibližně 8500 korun) bylo možné mít jeden z prvních kousků Dollo 3D doma, tato kapacita už je ale plná, a proto je možné mít sestavenou 3D tiskárnu už jen za 500 dolarů (přibližně 12 000 Kč) a výše. Není však problém za nižší příspěvek obdržet jednotlivé díly a Dollo 3D si sestavit doma, díly na rám je možné si i vytisknout. První kousky Dollo 3D by měli přispěvatelé obdržet tři měsíce po ukončení kampaně.

Kampaň však už nepoběží moc dlouho, protože má končit už za čtyři dny. Zároveň ani není jisté, jestli se do té doby stihne vybrat požadovaná částka, neboť z celkové sumy 50 000 dolarů (něco málo přes 1 200 000 korun) se zatím vybralo jen něco přes 13 500 dolarů. To v převodu do české měny dělá asi 330 000 korun. Přispívat na projekt je však několik dnů ještě stále možné.

Zdroj: Kickstarter

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik