www.svethardware.cz
>
>

Doména .com slaví 30 let existence

Doména .com slaví 30 let existence
, , aktualita
Před pár dny oslavila 30 let své existence první doména .com a je vidět, že Internet je tu s námi už pěkně dlouho. Byla jí doména symbolics.com, kterou si nechal zaregistrovat výrobce počítačů Symbolics Inc. Dnes už původnímu účelu neslouží.reklama
Před 30 lety byla zaregistrována první .com doména. Konkrétně se tak stalo 15. března roku 1985 a touto doménou byla Symbolics.com. Tu si nechal zaregistrovat výrobce počítačů Symbolics Inc. Dnes ji vlastní investiční skupina původem z Dallasu. Druhou doménou bylo BBN.com (24. dubna 1985) a třetí pak Think.com (24. května 1985). Z IT oblasti pak můžeme zmínit např. Xerox.com, která byla na 7. místě s registrací 9. ledna 1986. HP.com následovalo chvíli poté, je na 9. místě s datem 3. března 1986, IBM.com a Sun.com pak má 11. pozici a datum 19. března 1986.

Intel.com drží 13. místo s datem 25. března 1986, Adobe.com a AMD.com se dělí o 42. místo s registrací 17. listopadu 1986. Apple.com si drží 64. příčku (19. února 1987). Je zajímavé sledovat i další společnosti. Např. Microsoft.com vznikla v roce 1993, v roce 1995 se objevilo AOL.com, Amazon.com, eBay.com. Google.com vznikl až v roce 1997. Pro zajímavost, v roce 2010 bylo zaregistrováno 91 milionů domén .com, dnes je to už 117 milionů a každou sekundu přibude jedna nová.

Zdroj: venturebeat.com, cnn.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře