Dron byl v New Yorku použit i k vandalismu, kresbě graffiti na billboard

Dron byl v New Yorku použit i k vandalismu, kresbě graffiti na billboard
, , aktualita
Umělec, vandal a hacker KATSU z New Yorku použil dron ke kresbě graffiti. Ten mu umožňuje se bezpečně dostat i do těžko přístupných výšek. Patrně tak těmito dny začíná doba "dronového" vandalismu.reklama
Na jednom z největších billboardů v New Yorku se před několika dny objevilo první "dronové" graffiti. Může za něj známý umělec, vandal, sprejer a hacker KATSU z New Yorku, který se už dostal i na stránky Wikipedie. Na šestipatrovém billboardu s reklamou na Celvin Klein se koncem dubna objevilo několik červených čar, které byly vytvořeny upraveným dronem DJI Phantom.


DJI Phantom 2


KATSU přitom s dronem a spreji už nějakou dobu pracuje, toto je ale poprvé, co tuto techniku použil venku na tak velkém objektu. Podle autora ale kresba pomocí dronu není vůbec jednoduchá a většina soustředění jde na práci s dronem a udržení jej v té pozici, která je potřeba pro kresbu. Údajně už ale připravuje další vylepšení.

Zdroj: wired.com, diyphotography.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře