Dron spadl na ženu v Quebecku, uhodil ji do hlavy

Dron spadl na ženu v Quebecku, uhodil ji do hlavy
, , aktualita
Žena v kanadském Quebecku měla tu smůlu, že ji při sportovní události trefil do hlavy dron, který tuto sportovní událost natáčel. Výsledek této nešťastné události byl, že přestala chodit do práce a musela odložit dovolenou.reklama
Osmatřicetiletá Stéphanie Creignouová měla velkou smůlu, přihlížela sportovní události, když z ničeho nic ji na hlavu spadl více než kilový dron DJI Phantom 3, který událost natáčel. Vzhledem k rychlosti, jakou dron padal, se nejednalo jen o lehké zranění, žena přestala dočasně chodit do práce a musela odložit naplánovanou dovolenou.

Celá situace byla náhodou zaznamenána profesionálním dronem VTOL-X, který byl oficiálně pořadateli najat, aby zaznamenal celou akci. Paradoxně společnost provozující tento profesionální dron byla před akcí pod palbou nepříjemných otázek ohledně případných incidentů.


A výsledek celého incidentu? Poraněná žena podala žalobu na operátora dronu, který na ni spadl. Podle ředitele společnosti, která nad sportovní událostí měla svůj profesionální dron, se muž mohl nehodě snadno vyhnout, kdyby s dronem nelétal tak blízko lidem.

Podobně to vidí i odpovědný úřad v Kanadě, podle něj muž nebyl moc pozorný. Sám muž prohlásil, že vůbec netuší, jak se nehoda stala a že si myslí, že s dronem létal, jak nejbezpečněji uměl.

Podobné nehody s drony se stávají poměrně často na to, o jak moc regulacemi zatíženou oblast se jedná. Většinou za nehodami stojí ale lidské pochybení nebo právě nedodržení stanovených pravidel. Profesionální drony nezpůsobují tolik nehod jako ty amatérské, případně řízené amatéry, kteří neznají pravidla.

Zdroj: Engadget

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek