Drony mohou nahradit čističe oken, lakýrníci jsou na řadě

Drony mohou nahradit čističe oken, lakýrníci jsou na řadě
, , aktualita
Předpokládá se, že v příští dekádě ztratí po celém světě nějakých pět milionů lidí práci kvůli rozšiřující se robotice. Průmysloví roboti v továrnách ale nemají být jediní, kteří se o to postarají. Svůj díl si mají ukousnout i drony.reklama
Pro drony se zatím vžilo neživotné označení, ale možná že se to v dohledné době změní stejně jako v případě robotů, v jejichž případě už většině lidí přijde neživotné označení divné. Možná že tedy nebude trvat dlouho a my budeme mluvit o tom, že droni berou lidem práci. Však jde v podstatě o zařízení, které bychom mohli v moderní podobě označit za létající roboty. Ty se tedy mohou ve vzduchu pohybovat zcela autonomně, tedy bez zásahu člověka v roli vzdáleného pilota, čímž se z nich stávají inteligentní zařízení využitelná pro různé činnosti. A právě společnost Apellix vyvíjí drony, které se mohou využít ve výškách pro různé mycí či natěračské práce.

Společnost Apellix operuje s tím, že jednou z nejnebezpečnějších prací ve Spojených státech je práce ve velkých výškách, kde se lidé starají o mytí oken mrakodrapů či natírání konstrukcí, jako jsou mosty. Vyvíjí pro tyto účely speciální drony, jež pochopitelně musí být připojeny na základovou platformu, která jim dodá třeba potřebnou barvu. Díky tomu se ale nemusí řešit jedna z nejpalčivějších otázek, a sice výdrž na baterie.

Záměr firmy Apellix tedy je využít namísto lidí malé quadrokoptéry spojené se základnou kabely a hadičkami. Ve skutečnosti tedy chtějí v konečném designu využít pouze jeden svazek, který dodá potřebnou barvu, vodu či jinou tekutinu a také energii. Zatím firma ukázala prototyp, který létal kolem plechového skladu, který díky němu dostal novou vrstvu barvy, a to pochopitelně pomocí trysky. Díky tlaku přes 20.000 kPa je možné takový systém využít i ve velice větrném prostředí, které spíše nevydrží samotný dron než jeho lakovací systém. Spíše jde ale o to, aby mohla být pod takovým tlakem využita voda pro čištění povrchů, takže pak jde o takovou létající wapku.


Apellix má také další nápady na využití dronů, které by mohly s využitím speciální montážní pěny vytvářet celé struktury, a to v podstatě stejně jako 3D tiskárna.

Zdroj: KitGuru

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik