Drony nyní unesou i člověka

Drony nyní unesou i člověka
, , aktualita
Byl představen dron, který zvládne unést člověka. Učinila tak společnost Ehang a svůj výtvor představila i jako prototyp na letošním veletrhu CES v Las Vegas. Dron přitom připomíná malý vrtulník.reklama
Jedná se o model 184, který je určen k přepravě jednoho člověka. Pasažér se nemusí starat o složité ovládání, protože celý stroj se chová jako dron - k ovládání stačí tři tlačítka, jedno pro vzlétnutí, další pro přerušení letu a to poslední pro přistání. Také je třeba prostřednictvím mobilní aplikace zadat požadovanou cílovou destinaci. O všechno ostatní se dron však postará sám, vše je automatizováno.

Dron veliký zhruba jako malé auto je schopný přepravit člověka s váhou do 118 kg, minusem zatím zůstává vzdálenost, kam je schopný dron doletět, je to jen 16 km nebo 23 minut ve vzduchu. Pohodlí za letu zajišťuje klimatizace, připojení na data přes 4G LTE, úložný prostor na zavazadlo a pro delší cesty (které zatím nejsou možné) je zde i dvoubarevná lampička na čtení.

Mnoho lidí může být k dronům jako ke způsobu přepravy skeptických, a to hlavně kvůli bezpečnosti, která je při rychlosti 100 km/h a výšce až 3,3 kilometru důležitá. Výrobce tvrdí, že "stoosmdesátčtyřka" má propracovaný havarijní systém a v případě poruchy stroj s pasažérem bezpečně nouzově přistane.

Zdá se tedy, že se případný zájemce nemusí bát o svůj život, dron ale jistě nebude pro každého. Cena se totiž pohybuje v rozmezí od 200 000 do 300 000 dolarů, což v převodu dělá od 5 do 7,5 milionu korun bez daně. Movití zájemci by se měli dronu dočkat už tento rok, kdy ho výrobce plánuje dát do prodeje.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek