Drony pomáhají bezpečně hledat a zneškodňovat nášlapné miny

Drony pomáhají bezpečně hledat a zneškodňovat nášlapné miny
, , aktualita
Drony nemusí být jen pro zábavu, ale mohou být také velmi užitečné. Nyní se objevuje nový dron Mine Kafon, který je schopen najít a zneškodnit nášlapné miny, které v průměru každý den zabijí nebo zmrzačí 10 lidí.reklama
Nášlapné miny jsou i nadále velkým problémem a každý den zmrzačí nebo dokonce zabijí 10 lidí. Stávající systémy zneškodňování min jsou pomalé, nebezpečné a nezřídka i hodně drahé. Na Kickstarteru se proto nyní objevuje nová kampaň na speciálního drona Mine Kafon, který dokáže celý proces zautomatizovat, zlevnit a udělat také rychlejším a bezpečnějším.


Mine Kafon Drone


Dron nejprve proletí nad zadaným územím, zmapuje ho a pomocí detektoru kovů spuštěného zhruba do výšky 4 cm nad zem detekuje miny. Následně je vytvořena mapa, podle které se následně celé území odminuje. Dron proletí nad daným územím znovu a na všechny nalezené miny položí malou nálož, která minu odpálí z bezpečné vzdálenosti.


Mine Kafon Drone při detekci


Podle tvůrců dronu se nášlapné miny nachází v 60 zemích světa a likvidace nynějšími prostředky by zabrala 1100 let. Jak přišli na toto číslo, nevíme, ale patrně by to trvalo skutečně dost dlouho. Celkový počet min se totiž odhaduje na 100 milionů kusů. V průměru ze 100 výbuchů miny připadne 79 explozí na civilisty, 18 na vojáky a 3 na lidi zneškodňující miny. Dron si lze v kampani koupit od 3000 EUR, nicméně jako skládačku je možné si ho pořídit mnohem levněji za 950 EUR. Po skončení kampaně bude cena dronu okolo 12 tisíc EUR.

Zdroj: kickstarter.com, popsci.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek