www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Duel: OneDrive vyzývá Dropbox

Duel: OneDrive vyzývá Dropbox
, , aktualita
OneDrive – cloudové úložiště Microsoftu – vyzval na souboj konkurenční řešení od Dropboxu. Jeho uživatelům nabízí zdarma 100 GB prostoru po dobu jednoho roku. Podaří se mu přetáhnout je na svou stranu?reklama
Pokud používáte úložiště Dropboxu Microsoft vám nabízí, že vám přidá 100 GB prostoru na svém úložišti OneDrive na jeden rok. K tomu stačí, abyste mu dokázali, že máte účet u Dropboxu. A to uděláte tak, že do Dropboxu uložíte soubor. Celé je to prý velmi jednoduché a trvá to kolem 10 sekund.

A proč to Microsoft dělá? Evidentně se snaží přilákat uživatele k vlastnímu úložišti a věří, že po jeho vyzkoušení alespoň část z nich u něj už zůstane. A určitě chce zvýšit příjmy plynoucí mu z jeho vlastních online služeb.


OneDrive vs. Dropbox


Tohle všechno je poměrně jasné a srozumitelné. Ovšem poněkud paradoxní je, že na jedné straně Microsoft Dropboxu takto otevřeně konkuruje a na straně druhé s ním spolupracuje na přímé integraci Dropboxu do Office. Musí samozřejmě brát ohled na potřeby svých zákazníků, z nichž nemalá část používá právě Dropbox.

V teorii i praxi podnikání pro takový dvojznačný vztah dvou firem existuje krásné anglické slovo coopetition – jde o složeninu ze slov competition a cooperation. Firmy v jedné oblasti vzájemně soutěží a v druhé jsou s ohledem na potřeby svých zákazníků nuceni chtě nechtě spolupracovat.


Nabídka 100 GB na OneDrive


V tomto konkrétním případě asi za delší konec tahá Microsoft. Dropbox je na toku příjmů z provozování úložiště přímo závislý. Za to Microsoft má jednak nemalé finanční rezervy, jednak může OneDrive „dotovat“ (a to i dost dlouho) z příjmů ze svých jiných produktů.

A podobně je na tom třeba Google a jeho Google Drive. Co myslíte, má Dropbox šanci dlouhodobě odolávat konkurenci úložišť od Microsoftu, Googlu a dalších společností?

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře