www.svethardware.cz
>
>
>

Duke Nukem 3D oslavil 20 let, bude remaster?

Duke Nukem 3D oslavil 20 let, bude remaster?
, , aktualita
Zcela jistě se něco děje ve světě herní série Duke Nukem, a to především ve spojení se slavným dílem Duke Nukem 3D. Ten totiž oslavil své dvacetiny a nyní byl spuštěn několikadenní odpočet, po němž bude něco následovat.reklama
Duke Nukem 3D od studia 3D Realms přišel v plné verzi na trh v dubnu roku 1996 jako 3D střílečka, která stavěla na úspěchu série Doom. Představila ale novinky jako částečně zničitelné či ovlivnitelné prostředí a dnes ji můžeme právoplatně považovat za opravdovou klasiku, která má své místo mezi nejlepšími tituly.

Nyní se na oficiálních stránkách série Duke Nukem objevil odpočet, který končí přibližně za týden. Nemůže se vztahovat přímo k vypuštění hry na trh, neboť ta byla představena v ledu 1996 jako shareware a pak v dubnu téhož roku jako plná verze. Nicméně na stránkách se píše o dvacetiletém výročí, takže musí jít o něco spojeného s Duke Nukem 3D, přičemž odpočet končí příští sobotu ráno. Můžeme se také jen dohadovat, co "brzy přijde".

Mezitím si pak Nukem zařídil svůj účet na Twitteru, ohlásil svůj návrat a ihned nás varoval, že někteří lidé by mohli shledat jeho příspěvky urážlivými, což nyní do puntíku plní. Vedle toho se objevily okolní "oficiální screenshoty" hry, která se má jmenovat Duke Nukem 3D: World Tour.

Vypadá to tak, že se za týden objeví nějaká přepracovaná verze původního Duke Nukem 3D, kterou prý mají vyvíjet Nerve Games. Stejné studio stojí dle PCGamesN také za rozšířením Ressurrection of Evil hry Doom 3 a také pomáhalo s nedávnými díly série Call of Duty. Otázka je, co můžeme od údajného Duke Nukem 3D: World Tour očekávat. Vypadá to na trošku vylepšenou grafiku, nový herní obsah a režimy. To se ale všeobecně soudí jen na základě zveřejněných screenshotů. Mohli bychom se tak dočkat nových režimů v multiplayeru, ale to vůbec není jisté. Dle řady lidí jsou zveřejněné obrázky podvrh.

Můžeme se tak dohadovat, co si na nás Duke Nukem chystá, ale na výsledek stejně bude třeba počkat ještě týden.

Zdroj: Twitter
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře