www.svethardware.cz
>
>
>

Dune Case: chcete PC se vzhledem Mac Pro?

Dune Case: chcete PC se vzhledem Mac Pro?
, , aktualita
Na Kickstarteru se o naše peníze uchází projekt s počítačovou skříní Dune Case, která velice připomíná moderní verzi počítače Mac Pro v podobě tlusté trubky. Autoři potřebují 130 tisíc dolarů na to, aby ji dostali na trh.reklama
Apple Mac Pro v moderní podobě byly představeny již v roce 2013 a jde o kompaktní počítače v trubkovité skříni, v níž je natěsno poskládán potřebný hardware. Apple využívá chladicí prvky umístěné uprostřed těla počítače, které obklopuje trojúhelník komponent: až dvě grafické karty a deska s procesorem. Takové provedení si Apple může snadno dovolit, když prodává hotové počítače s vybraným hardwarem jako celé řešení, ovšem v případě Dune Case půjde o něco jiného. Tam se musí počítat s tím, že se budou moci využít různé běžně dostupné komponenty, i když je jasné, že tu budou jistá omezení, se kterými se u klasické skříně typu Middle Tower nesetkáme.

Už na první pohled je ale jasně vidět, kde se tvůrci Dune Case inspirovali, neboť tvar skříně a umístění zadních portů je velice podobné. Průměr kruhové základny je 215 mm a výška 260 mm (hmotnost 2,6 kg) a většina vnějšího pláště má být vyrobena z hliníku, který může být černý nebo zlatavý.

Co se týče vnitřního uspořádání komponent, pak Dune Case je rozdělena na tři části interiéru rozdělené vertikálními přepážkami, což je logické, neboť pro chlazení všech se využije velký 140mm ventilátor umístěný nahoře za velkou mřížkou. Do hlavní, tedy největší části, se vejde základní deska formátu Mini ITX, která má na jedné straně prostor pro grafickou kartu. Ta může mít plnou výšku a zabrat dva sloty, ale délka je omezena na 185 mm a také se připojuje ne přímo do slotu desky, ale přes adaptér. Grafická karta tak má vlastní komůrku a ta třetí je vyhrazena pro dva 2,5" disky či SSD.

Zcela vespod máme prostor pro malý zdroj formátu SFX a pak je tu ještě otázka, jakým způsobem k desce a grafice zapojíme všechny porty na panelu, kde se nachází dva audio konektory, čtyři USB 3.0, dva HDMI/DisplayPort 1.2, Ethernet, vypínač a napájecí konektor. Za nimi je speciální PCB, na něž jsou napojeny kabely, jež pak vedou k potřebným místům, tedy ke zdroji, základní desce a grafické kartě.

Pak jsme ještě neřešili procesorový chladič. Na velké věžovité pochopitelně můžeme zapomenout a spolehnout se budeme muset na nízkoprofilové, nebo si prostě ponechat originální BOXovaný. Otázka ale je, zda bude tento projekt vůbec úspěšně financován, tedy alespoň na Kickstarteru. Zbývá už jen týden a vybraná částka sotva překročila polovinu té cílové.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek