www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače
, , aktualita
Dvoučipová grafická karta NVIDIA GeForce TITAN Z, konkurence pro Radeon R9 295X2, měla být již nějaký ten den na trhu. Avšak doposud na něj nedorazila, za což mohou dle nejnovějších informací prý nedokončené ovladače.reklama
Karta GeForce TITAN Z má zpoždění a veřejnost už jen očekává, zda se vůbec někdy dostane na trh. NVIDIA má problém, protože její TITAN Z je dvakrát dražší než konkurenční Radeon R9 295X2, a přitom dle dosavadních informací bojuje s tím, aby alespoň trochu dokázala překonat jeho výkon.

Na webu se totiž objevila první recenze nového TITAN Z, jejíž výsledky zrovna nemluví v jeho prospěch. E-Zone provedl testy, dle nichž jsou obě dvoučipové karty v několika případech vyrovnané a leckdy Radeon i vede. A v testech, kde je lepší TITAN Z, není jeho náskok takový, aby to aspoň trochu ospravedlnilo cenový rozdíl.

Nyní se objevila informace, že za to mohou především ovladače. Ty se prý NVIDIA v této době snaží vyladit, čili to zatím vypadá, že se nebude nic měnit na ceně a ani na hardwarových specifikacích. NVIDIA se tedy stále chce vejít do vzduchem uchladitelného TDP 375 W, zatímco Radeon má tuto hranici posunutou až na 500 W, k čemuž potřebuje vodní chlazení. To ale uživatele nemusí moc zajímat, když je ve hře cenový rozdíl 1500 dolarů, a to nepočítaje daň z přidané hodnoty.

Jde navíc také o to, že dle informací distributorů jsou GeForce TITAN Z již na skladech, tedy k dispozici pro okamžité vypuštění na trh. Prodejcům tak bylo sděleno, aby tyto karty neprodávali, dokud NVIDIA nepřipraví nové ovladače. Zároveň jim ale nikdo neřekl, kdy to asi tak bude. Vypadá to tedy, že v táboře zelených se nyní kouří od klávesnic.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek