www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dvojnásobný Maxwell v dohledu, NVIDIA asi předhoní AMD

Dvojnásobný Maxwell v dohledu, NVIDIA asi předhoní AMD
, , aktualita
NVIDIA ohlásila, že minulý týden se v New Yorku konalo setkání s neuvedenými účastníky, na němž byla představena dvoučipová GeForce. Není přitom pochyb o tom, o jakou grafickou kartu se jedná.reklama
NVIDIA si evidentně chystá svou dosud nejrychlejší grafickou kartu, která nabídne výkon dvou grafických čipů GM200. Tuto kartu již dala do oběhu, ale zatím se k ní dostali jen pečlivě vybraní lidé, kteří si ji mohou vyzkoušet a doufejme i přijít s recenzemi. Dostali ji na tajném setkání, které proběhlo minulý týden v New Yorku.

Testování těchto karet nemůže zabrat déle než několik dní, a tak můžeme očekávat, že ihned po oficiálním ohlášení nové karty budou k dispozici recenze na těch největších hardwarových webech typu Tom's Hardware či Anandtech.

Po představení karet GeForce GTX 980 a GTX 970 s čipy GM204 v minulém roce se přitom očekávalo, že NVIDIA představí kartu se dvěma stejnými čipy, ovšem ta nikdy nepřišla na trh a už ani nepřijde, protože místo ní nastoupí dva čipy GM200 využívané kartami GTX TITAN X a GTX 980 Ti. Otázka je, zda tyto dva čipy budou mít plný počet 3072 CUDA jader nebo menší.

Základním předpokladem přitom je, aby využité čipy byly pokud možno co nejkvalitnější a vzhledem k tomu, že TITAN X je s námi již půl roku, NVIDIA měla dost času na to, aby si ty nejlepší kousky nechala. Taková GPU přitom potřebuje, aby mohly vytvořit kartu s co nejvyšším výkonem, čili takovou, která dostupnou energii využije co nejefektivněji. Starší dvoučipová TITAN Z přitom může využít až 375 W, ale nemá ani zdaleka výkon dvou karet TITAN Black, její cena byla trojnásobná a z konkurenčního tábora na ní útočila daleko levnější AMD Radeon R9 295X2. Doufejme tedy, že nová dvoučipovka od NVIDIE na tom bude lépe. Každopádně je téměř jisté, že NVIDIA dostane na trh dvoučipový model aktuální generace dříve než AMD, ale to ostatně není divu, když 2. generace Maxwell je na trhu již rok, zatímco Radeony 300 byly představeny teprve na začátku letošních prázdnin.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek