www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dvoučipový Radeon R9 295 X2 je na světě

Dvoučipový Radeon R9 295 X2 je na světě
, , aktualita
Společnost AMD se snaží v posledních dnech zvednout zájem veřejnosti pomocí náznaků, které ukazují na příchod dvoučipové karty. Nyní se konečně objevily konkrétní informace včetně fotografií a specifikací.reklama
Radeon R9 295 X2 je tedy dvoučipová karta vycházející z nejnovější generace GPU Hawaii, již můžeme brát jako odpověď firmy AMD na rovněž dvoučipovou NVIDIA GeForce TITAN-Z. Bude to nejspíše pomalejší karta, ale dle očekávání by měla být také výrazně levnější, však TITAN-Z se prodává za 3000 USD, což je o 1000 dolarů vyšší cena v porovnání se dvěma kartami GeForce TITAN Black.

O novém Radeonu R9 295 X2 se také tušilo, že přijde s integrovaným vodním chlazením, což se dle fotografií z ChipHell vyplnilo. Ve skutečnosti tedy jde o hybrid vodního a vzduchového chlazení, ale je jasné, že nejvíce práce odvede 120mm radiátor. Však bude mít na starosti chlazení dvou čipů se spotřebou po 250 W. Nicméně celkové TDP karty nemá překročit 375 W.

Nová karta dostala kódové označení Vesuvius, což je celkem příhodné. Dva 28nm čipy Hawaii jsou na ní spojeny pomocí PCIe můstku PLX PEX8747 a každé GPU má mít ve výbavě plný počet shaderů, čili dohromady 5632. To platí i pro jednotky TMU a ROP, kterých bude 352, respektive 128. Každé GPU pak bude mít k dispozici 512bitové paměťové rozhraní a 4 GB GDDR5. Napájení by měly zajistit dva 8pinové konektory PCIe.

Očekává se, že AMD nastaví cenu 1499 USD, což by tedy představovalo pouze polovinu ceny TITAN-Z. Nicméně to se ještě uvidí a někdy později se také dozvíme, jaké takty AMD nastaví pro GPU a paměti.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář