ECS L337 Gaming Motherboard pro Haswell Refresh

ECS L337 Gaming Motherboard pro Haswell Refresh
, , aktualita
Také společnost ECS si připravila své základní desky s čipovou sadou Intel Z97 Express, které zatím reprezentuje model ECS L337 Gaming Z97-MACHINE. Jak je patrné z označení jedná se desku především pro herní sestavy.reklama
ECS L337 Gaming Z97-MACHINE využívá černě zbarvené PCB i veškeré sloty a konektory, přičemž na chladičích MOSFETů a čipové sady jsou zlaté doplňky. Design je tak decentní, což je u dnešních herních základních desek spíše výjimečné.

Nicméně co se týče výbavy, pak se tato deska od ostatních moc neliší, čímž máme na mysli, že chce nabídnout především kvalitní audio a herní síťovku. Jde o Extreme Audio s ESS SABRE Premier DA převodníkem a Sound Blaster Cinema 2. Síťové řešení je založeno na Gb Ethernetu od Intelu, který je prý optimalizován pro herní účely, což v překladu obvykle znamená prioritizaci příslušných packetů.

Dále tu máme dva sloty PCI Express 3.0 x16, které by měly při zapojení dvou karet pracovat každý v režimu x8 a vedle nich tu máme už jen tři PCI Express x1. Pro paměti tu je čtveřice slotů DIMM a co se týče portů SATA, jsou vidět pouze čtyři, což je trošku málo. ECS dále mluví o kvalitních komponentech pro napájení, mezi něž počítá japonské kondenzátory od firmy Nichicon nebo cívky ECS Icy Choke, přičemž samotné napájení nabídne 6 fází. Za zmínku pak stojí také slot pro kartu M.2 (dříve NGFF) určený pro zapojení rychlého SSD.

Je tedy jasné, že Z97-MACHINE nepatří mezi ty nejlepší základní desky se Z97 Express. Tomu by ale měla odpovídat také cena. Více se o této desce dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ ECS
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek