www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS Liva: nová rodina úsporných mini PC

ECS Liva: nová rodina úsporných mini PC
, , aktualita
Společnost ECS se rozhodla skočit rovnýma nohama mezi výrobce miniaturních desktopových PC, jako je třeba Intel a jeho NUC nebo Gigabyte a BRIX. Představuje svou verzi, která dostala jednoduché označení Liva.reklama
Počítače ECS Liva využívají velmi malé základní desky, které jsou v porovnání s deskami v Intel NUC ještě výrazně menší. Na to ostatně ukazují už rozměry celého počítače, které jsou konkrétně 118 x 70 x 56 mm. Desky pro Intel NUC mají přitom rozměry 100 x 100 mm.

Na takovou základní desku se zákonitě nemůže vejít velká nabídka rozhraní, takže na černé krabičce s vysokýma gumovýma nožkama tak máme vepředu jen 3,5mm konektor pro headset a vypínač a v zadní části se pak nachází konektor D-Sub, HDMI, po jednom USB 3.0 a 2.0, Gb Ethernet a pak jeden micro USB.

Nikde není videt napájecí konektor, takže lze předpokládat, že počítač bude napájen právě přes onen micro USB podobně jako tablety či telefony. Na to ukazuje i viditelný popisek dole na obrázku, který mluví o napájení pomocí 5V a 3A adaptéru. Otázkou pak je, zda by se namísto rozměrného D-Sub nehodila nějaká jiná výbava, třeba další digitální obrazové rozhraní, USB či něco jiného.

Od ECS Viva můžeme očekávat zcela bezhlučný provoz, a to díky pasivnímu chlazení a využití eMMC pro ukládání dat, konkrétně s kapacitou 32 GB nebo 64 GB. Pak tu budeme mít 2 GB DDR3L přímo na desce, Wi-Fi, Bluetooth a to vše pod taktovkou SoC Intel Bay Trail-M. ECS tedy využilo mobilní verze čipů Bay Trail, které mají maximální spotřebu 7,5 W, takže pasivní chlazení by mělo stačit.

Zatím není jasné, jaký konkrétní procesor zde bude využit a jaké budou konkrétní konfigurace. Cena by se měla pohybovat pod 200 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek