www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS uvádí mini PC LIVA s Windows 8.1 s Bing

ECS uvádí mini PC LIVA s Windows 8.1 s Bing
, , aktualita
Společnost ECS si připravila miniaturní počítač LIVA, který je vybaven levným operačním systémem Windows 8.1 s Bing. Můžeme tedy očekávat celkově nízkou cenu vedle rozměrů, díky nimž se celé PC vejde do dlaně.reklama
Naposledy jsme si ukázali ECS LIVA vybavený procesorem Intel generace Bay Trail-M, přičemž ten nyní přichází i ve verzi vybavené operačním systémem Windows 8.1 s Bing. Uvidíme tedy, zda se na náš trh dostane tato nová verze, která je rovněž vybavena procesorem Bay Trail-M, přičemž výrobce ve specifikacích neuvádí jeho přesný typ. Dle předchozích informací by se ale mohlo jednat o model Celeron N2806 s TDP pouhých 4,5 W, neboť ECS použil mobilní verzi Bay Trail. Dle ECS je tak možné PC napájet z mobilní bateriové nabíječky.

Rozměry ECS LIVA jsou pouze 118 x 70 x 56 mm, přičemž aktivní chlazení zde není třeba. Postačí otvory v plastovém obalu a malý pasivní chladič, který ani zdaleka nevyužívá dostupný prostor uvnitř malé skříňky. Ta by tak mohla být klidně nižší, pokud by na sebe ECS nenavrstvilo dva porty USB s ethernetovým RJ-45, alespoň tedy soudě dle fotografie.

Co se týče ostatní výbavy, máme tu 2 GB paměti DDR3L, základní paměť pro data představuje integrovaná 32GB nebo 64GB čip eMMC, který je integrován přímo na základní desce, a mezi rozhraní patří WiFi 802.11a/b/g/n s Bluetooth 4.0 na malé kartě NGFF, nechybí USB 3.0 a USB 2.0 (po jednom portu), gigabitový Ethernet (Realtek RTL8111G), dvoukanálové audio (Realtek ALC282) a výstupy D-Sub a HDMI.

Windows 8.1 s Bing má již předinstalovaný Internet Explorer a zapnutou funkci Bing Smart Search, takže nejde o nijak podřadný systém. Namísto něj si budeme moci klidně nainstalovat i Ubuntu, takže ECS nás v tomto ohledu neomezuje.

Zdroj: TZ ECS
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek