www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone

Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone
, , aktualita
Kauza FBI a společnosti Apple pokračuje. FBI chce po Applu, aby odemknul iPhone jednoho z teroristů, Apple toto odmítá. Edward Snowden se pak vyjádřil, že jde spíše o hru o precedens, neboť odemčení telefonu by pro ni měla být hračka.reklama
Poslední dobou má Apple hodně "veselo". Během dvou týdnů by měl podle neoficiálních informací představit 4" iPhone SE a 9,7" iPad Pro, ale také je tu mnohem méně příjemná záležitost v podobě sporu s FBI. Jeden z teroristů, kteří počátkem minulého prosince zavraždili 14 lidí v Kalifornii, vlastnil iPhone 5C a FBI nyní po Applu chce jeho odemčení. Telefon se ale po 10 neúspěšných pokusech sám smaže, takže FBI "potřebuje" zajistit, aby se tak nestalo.


Edward Snowden

Edward Snowden - Laura Poitras / Praxis Films [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons


Podle Edwarda Snowdena ale nejde o samotný telefon, ale spíše o precedens, který by tímto mohl vzniknout a být použit v jiných sporech (případně by to mohlo vést k zavedení zadních vrátek do aplikací ze zákona). Tvrdí totiž, že odemčení telefonu je v silách FBI a nejde o až tak moc zapeklitý problém, aby kvůli tomu dělala takové "haló". Dle Snowdena by mělo stačit vytvořit kopii obsahu NAND paměti s daty a klíči k těmto datům, jenž jsou uloženy v tzv. Effaceable Storage. Pak už se mohou zkoušet jen tyto zálohy a snažit se prolomit heslo na nich. Pokud by došlo k vymazání obsahu, ten by se obnovil ze zálohované paměti a mohlo by se pokračovat dále.

Zdroj: aclu.org, techradar.com

Apple iPhone 5C 8GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 5C 16GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 5C 32GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek