www.svethardware.cz
>
>
>
>

Eidos Dawn: herní engine nové generace, podívejte se

Eidos Dawn: herní engine nové generace, podívejte se
, , aktualita
Společnost Eidos se pochlubila svým zbrusu novým herním enginem, který dostal označení Dawn Engine. Ten je určen pro budoucí herní tituly a má se stát základním kamenem pro všechny budoucí projektory Deus Ex Universe.reklama
Je tedy možné, že zveřejněný renderovaný obrázek má něco společného s Deus Ex Universe, ale zástupce studia Square Enix patřícího pod Eidos k tomu řekl, že jde spíše o ukázku, která má znázornit dosažitelnou úroveň detailů. A ta je skutečně pozoruhodná, jak sami uvidíte po rozkliknutí obrázku.
- klikněte pro zvětšení -


Zástupci firmy Eidos uvedli, že se v minulosti spoléhali na cizí enginy, ale kvůli tomu prý byli ve své kreativitě omezováni. Rozhodli se proto, že je čas pro vytvoření jejich vlastního enginu, který bude plně odpovídat jejich potřebách. Nicméně jde o engine se základem v technologii Glacier 2 od IO Internactive, i když prý velmi značně modifikovaný. Glacier 2 byl využit třeba pro hru Hitman: Absolution a díky tomu Dawn Engine obsahuje i simulaci fyziky a pokročilou umělou inteligenci, což mají být společně s vysokými detaily jeho tři hlavní výhody.

Co se týče Deus Ex Universe, pak zde Eidos Montreal zdůraznil, že zde není žádná spojitost s Deus Ex MMO, ale jde o něco daleko většího. Tím má být celý fiktivní svět se vším všudy, který Eidos vytváří a do nějž budou zasazeny různé hry a jiné projekty, jež budou mezi sebou propojeny. Více detailů zatím vývojáři odmítli poskytnout.

Vypadá to tedy, že cyberpunkový svět Deus Ex brzy začne být zase aktuální, však už to jsou tři roky, co vyšla hra Deus Ex: Human Revolution pro PlayStation 3, Windows PC a Xbox 360 jako hlavní titul. Nicméně prozatím Eidos Montreal ještě shání spolupracovníky, kteří by dále vyvíjeli Dawn Engine, takže se nedá říci, že by nový Deus Ex byl za rohem.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek