www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EIZO a nová profi LCD ColorEdge

EIZO a nová profi LCD ColorEdge
, , aktualita
EIZO si připravilo dva monitory ColorEdge, které nabídnou stejně velkou obrazovku s úhlopříčkou 24,1". Konkrétně jde o modely ColorEdge CG247 a ColorEdge CX241, které jsou založeny na panelu IPS.reklamaPro nastavení barev monitorů ColorEdge firma EIZO nabídne ColorNavigator Network a ColorNavigator NX. První z nich je zabezpečená cloudová služba pro administrátory a jejich QC (quality control) monitorů ColorEdge s nainstalovaným ColorNavigator NX. To dle výrobce umožní z jednoho místa zajistit automatickou kalibraci více monitorů, což bude firmám šetřit čas a peníze.

Ovšem pokud služby centralizované QC nepotřebujete, můžete využít dodávaný software ColorNavigator 6, který poslouží k nastavení jasu, gamy, bílé a dokáže vygenerovat ICC profil. I tento software lze využít pro plánování kalibrace a autokorekčních funkcí obou monitorů a dokáže také emulovat zobrazení na různých chytrých telefonech, tabletech a jiných zařízeních. ColorEdge CG247 má navíc 3D LUT a několik standardů barevných režimů: Rec709, EBU, SMPTE-C a DCI.

Rozlišení obou monitorů je 1920 x 1200, jas 350 nit, kontrast 1000:1 a odezva 7,7 ms (šedá-šedá). Ve výbavě jsou konektory DisplayPort, HDMI a DVI, dva USB porty a ergonomický stojan s nastavením výšky, natočení, naklopení a pivotem. Výrobce nám dá na LCD panel pětiletou omezenou záruku a jednoletou na vadné pixely.

Oba monitory se již vydaly na trh, ovšem kdy přesně dorazí a za jakou cenu, to nám EIZO neprozradilo. Bude je také vystavovat na NAB Show v Las Vegas od 7. do 10. dubna a software ColorNavigator NX bude k dispozici pro volné stažení od 18. dubna, takže se dá předpokládat, že do té doby již monitory budou k dispozici.

Zdroj: TZ EIZO
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek