www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EIZO ColorEdge CS240: slušný 24" monitor

EIZO ColorEdge CS240: slušný 24" monitor
, , aktualita
Společnost EIZO vyrábějící velmi kvalitní monitory určené pro náročné uživatele si připravila model ColorEdge CS240. Tentokrát jde o 24" model s obrazovkou IPS, který nabídne slušnou výbavu i specifikace.reklama
Novinka od EIZO Corporation tedy dostala označení ColorEdge CS240 a určena je pro zpracování fotografií a grafický design. Její 24,1" obrazovka je typu IPS s rozlišením 1920 x 1200, čili jde o poměr stran 16:10 a slibuje široký gamut a hardwarovou kalibraci. Gamma křivka byla přitom u každého kusu nastavena už při výrobě.

Monitor dokáže pokrýt barevný prostor Adobe RGB z 99 procent, přičemž jeho displej dokáže díky 10bitovému zpracování barev zobrazit najednou více jak miliardu odstínů, přičemž má 16bitovou LUT. Technologie EIZO DUE (digital uniformity equalizer) má zajistit stejné zobrazení barev na celé obrazovce a rovnoměrné podsvícení. Základní specifikace hovoří o pozorovacích úhlech 178° v obou směrech, odezvě 7,7 ms (GtG), nativním kontrastu 1000:1 a maximálním jasu 350 cd/m2. Typická spotřeba činí 27 W, přičemž ve vypnutém stavu by měl mít spotřebu nulovou (po stisku předního vypínače).

Výbava monitoru ColorEdge CS240 zahrnuje rozhraní DisplayPort, HDMI, DVI a nechybí ani USB hub (2x upstream, 2x downstream). Softwarová výbava zase zahrnuje aplikaci ColorNavigator 6, která slouží k jednoduché kalibraci monitoru pro účely fotografů, tisku a webdesignu. Zkušení uživatelé si mohou sami nastavit jas, gammu, bílou a vytvořit vlastní ICC profil. Pro náročnější je tu podpora hardwarových kalibračních zařízení od X-Rite, DataColor a ostatních.

Takový monitor nemůže být ochuzen o flexibilní stojan, který umožní 35° naklopení, 344° natočení, nastavení výšky v rozsahu 130 mm a také tu je funkce pivot a systém pro vedení kabelů.

EIZO ColorEdge CS240 je právě na cestě do obchodů, ovšem v jejich nabídce se ještě neobjevil. Je tam ale jeho o palec menší bratříček CS230, který se u nás prodává za cca 13.500 Kč, takže můžeme očekávat cenu cca 15.000 Kč.

Zdroj: TZ EIZO
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek