www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD
, , aktualita
Pro velmi náročné uživatele a především profesionály si společnost EIZO připravila velký LCD monitor s úhlopříčkou 31,5 palce. Jedná se o typ IPS s rozlišením Ultra HD (4K) a řadou různých funkcí.reklama
EIZO FlexScan EV3237 patří tedy mezi to nejlepší, co si můžeme z dnešní nabídky desktopových monitorů pořídit. Koukat se budeme na velký 31,5" (80 cm) panel s vysokým rozlišením (hustota 140 dpi), jenž má díky technologii IPS široké pozorovací úhly 178 °, a to v horizontálním i vertikálním směru. Pro podsvícení jsou využity bílé LED, přičemž k jejich řízení je použita hybridní technologie, která má v celém rozsahu jasu zajistit, aby obraz nepoblikával.

Pro připojení monitoru můžeme využít dva vstupy Display Port 1.2, jeden vstup DVI-D (DL) a jeden vstup HDMI 1.4, přičemž v nabídce je také funkce Picture by Picture pro zobrazení dvou až čtyž obrazů vedle sebe z různých signálů. Alternativou je funkce Picture in Picture, čili zobrazení obrazu v obraze. Specifikace dále hovoří o typickém kontrastu 1000:1, jasu až 300 cd/m2, odezvě 5 ms GtG s overdrive a až 16 ms při přechodu z černé do bílé. Pro akční hry se tedy tento monitor příliš hodit nebude.

Správu spotřeby si vezme na starost EcoView Optimizer, který má být schopen ušetřit až třetinu energie pomocí regulace podsvícení v tmavých plochách. Senzor Auto EcoView zase poslouží k regulaci podsvícení dle okolního světla a EcoView Sense automaticky zapíná a vypíná obrazovku dle přítomnosti uživatele. Typická spotřeba monitoru je přitom 40 W a maximální 105 W. V pohotovostním režimu si vezme přibližně půl wattu.

Ostatní výbava zahrnuje obvyklý flexibilní stojan s možností nastavení výšky, natočení a naklopení (o pivotu specifikace nemluví), USB 3.0 hub s třemi konektory (z toho jeden má posílené napájení pro dobíjení), výstup na sluchátka a také stereo reproduktory. Rozměry monitoru jsou 730 x 440 - 580 x 250 mm (Š x V x H) a hmotnost 10,6 kg. U nás bude dostupný od listopadu za neuvedenou cenu. Tu ale snad ani vědět nechceme.
  • Širokoúhlý 31,5“ monitor s rozlišením UHD 4K
  • Panel IPS LCD s podsvícením LED
  • Kontrast 1000:1, jas 300 cd/m2, pozorovací úhel 178°
  • Odezva 5 ms v úrovních šedé s funkcí Overdrive
  • Funkce Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pro nejvyšší úsporu energie a optimální ergonomii
  • Integrované reproduktory a výstup na sluchátka
  • Rozbočovač USB 3.0 s jedním konektorem pro upstream a třemi konektory USB 3.0
  • Vstupy Display Port (10 bitů, Thuderbolt compatible), DVI-D a HDMI (8 bitů)

Zdroj: TZ EIZO
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů