www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1
, , aktualita
Společnost EIZO si připravila monitor, který se dá v PC světě označit za unikátní. Navzdory tomu, že monitory se stále více roztahují do stran, představila 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920. Jeho obrazovka je tedy čtvercová.reklama
EIZO FlexScan EV2730Q je tedy 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920 pixelů, díky čemuž nabídne oproti klasickému Full HD (1920 x 1080) o 78 procent více zobrazovací plochy. Bude se tak hodit především pro produktivní aplikace, jako jsou grafické editory, programování, práci s mapami, DTP a jiné. EIZO samotné říká, že tento monitor je širokoúhlý, ale v obou směrech.

Specifikace monitoru EIZO FlexScan EV2730Q hovoří o 26,5" panelu IPS s podsvícením pomocí LED, přičemž jeden pixel měří 0,2478 mm. Pozorovací úhly panelu jsou 178 ° v obou směrech, jas 300 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezva 5 ms GtG.

Do jeho výbavy patří jeden DisplyPort, jeden DVI-D s podporou HDCP a pak tu je ještě hub s porty USB 2.0, dva vestavěné reproduktory, každý po 1 W, plus příslušné audio konektory, a to 3,5mm vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka. Pomocí tlačítek si také budeme moci vybrat zdroj zvuku a ovládat hlasitost.

Typická spotřeba monitoru je 25 W a maximální 64 W. Jeho rozměry pak jsou 497 x 502 x 56 mm bez stojanu (podporuje 100 x 100 VESA) a 497 x 513 - 614 x 245 mm se stojanem. Hmotnost bez stojanu je 4,2 kg a s ním 7,1 kg. Onen stoja n umožní nastavení výšky v rozmezí 101 mm, naklopení a natočení, přičemž pivot by zde byl poněkud zbytečný. EIZO také dodal několik příkladů, díky nimž si budeme moci lépe představit výhody poměru stran 1:1.

Nakonec můžeme zmínit funkci pro snížení vyzařování modrého světla, jež má být pro oči škodlivé a stabilní podsvícení bez poblikávání, které budeme moci dostat až na pouhé procento maxima, nebo to můžeme nechat na automatice (EcoView Optimizer 2). Další senzor bude sledovat přítomnost uživatele před monitorem, dle čehož bude zapínat a vypínat obrazovku.

FlexScan EV2730Q bude na trhu k dispozici od 1. kvartálu příštího roku, ale záleží na regionu. O ceně se EIZO nezmínilo.

Zdroj: TZ EIZO
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře