www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky
, , aktualita
EIZO si připravilo dva nové monitory FlexScan, které mají společnou obrazovku typu IPS a také to, že kolem ní mají velmi tenké rámečky. Ty jsou tlusté pouhý jeden milimetr, ale tak jednoduché to není.reklama
EIZO v tomto trošku podvádí, protože panely schovalo za jednolité sklo podobně jako u tabletů, takže okrajové stříbrné rámečky skutečně mají jen jeden milimetr, ale zobrazovací plocha je od nich vzdálená ještě 5,2 mm v případě monitoru FlexScan EV2455 a 4,3 mm u monitoru FlexScan EV2450, ovšem i to je velmi slušné. Co se týče celkové hloubky, pak ta je u obou modelů stejná, a sice 48 mm. EIZO tento svůj nový design nazývá slovem Fusion a není divu, že tyto své modely doporučuje především pro vícemonitorové sestavy. Pokud tedy dáme dva FlexScan EV2450 těsně vedle sebe, budeme mít mezi obrazy předěl přibližně jen centimetr.
FlexScan EV2455


FlexScan EV2455 je vybaven 24,1" obrazovkou s rozlišením 1920 x 1200, zatímco FlexScan EV2450 má o trošku menší, 23,8" obrazovku s rozlišením Full HD (1920 x 1080). Oba jsou vybaveny panelem IPS s podsvícením pomocí LED, který nabídne pozorovací úhly 178° a kontrast 1000:1. První pak dosáhne úrovně podsvícení 300 cd/m2 a druhý 250 cd/m2. Podsvícení prý můžeme redukovat i na pouhý 1 cd/m2, což se může hodit při použití ve tmě. EIZO Také slibuje, že zde vůbec nebudeme pozorovat poblikávání obrazu, a to díky jeho hybridní technologii.
FlexScan EV2450


Oba monitory mají stejnou výbavu rozhraní, čili D-Sub, DVI-D, HDMI a DisplayPort a také stejný stojan s možností nastavení výšky v rozsahu 140 mm, nakloněním, natočením a funkcí pivot. Technologie EcoView a EcoView Optimizer 2 se postarají o snížení typické spotřeby na 13 W, respektive 12 W u monitoru EV2450. EcoView Sense 2 zase detekuje přítomnost uživatele a dle toho zapíná a vypíná obrazovku a pro nastavení monitorů může posloužit obvyklý ScreenManager Pro. Nakonec můžeme zmínit tři přednastavené režimy sRGB, Movie, Paper a dva uživatelské, hub se dvěma porty USB 3.0, dva 1W interní reproduktory a certifikace Energy Star 6.0 a TCO Certified Displays 6.0.

EIZO FlexScan EV2455 a EV2450 se nyní chystají na trh, ovšem ceny nebyly oznámeny.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář