www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EIZO nabídne profesionální 24" monitor s Ultra HD

EIZO nabídne profesionální 24" monitor s Ultra HD
, , aktualita
EIZO si připravilo 23,8" LCD monitor ColorEdge CG248-4K, který má na svou velikost velmi slušné rozlišení, a to konkrétně stále více rozšířené 4K / Ultra HD. Určen je pro profesionály pracující s grafikou a videem.reklama
EIZO ColorEdge CG248-4K má tedy na 23,8" obrazovce rozlišení, které se rovná čtyřnásobku Full HD, ačkoliv většina stejně velkých monitorů má právě ono Full HD. Můžeme tedy očekávat velmi jemný rastr, který přijde vhod především profesionálům pracujícím s fotografickými a video materiály.
- klikněte pro zvětšení -


ColorEdge CG248-4K má v celé řadě ColorEdge nejvyšší hustotu pixelů na palec, a to přesně 185 ppi. Vedle toho je vybaven senzorem pro svou kalibraci, přičemž výrobce nabízí dva příslušné programy, a to ColorNavigator 6 a ColorNavigator NX. Ty umožní uživateli nastavit cílové hodnoty jasu, koeficientu kontrastu, bílé barvy a vytvořit ICC profil. Cloudový ColorNavigator Network nabídne správu barev monitoru CG248-4K a dalších vybraných modelů stejné řady, u nichž si tak firmy mohou nastavit stejné barevné zobrazení.

Základem nového CG248-4K je 10bitový panel IPS s podsvícením LED, který dokáže z 99 % pokrýt barevný prostor Adobe RGB. Ze 100 % to pak jsou standardy Rec. 709, EBU a SMPTE-C, z 93% DCI a ze 77 % pak Rec. 2020. Výhodou monitoru je také rychlá stabilizace podsvícení a celkového zobrazení po zapnutí, která má nastat již po třech minutách.

Pak můžeme zmínit také funkci 4K Zoom, která s pomocí předních tlačítek umožní zvětšit vybranou oblast na monitoru, na fotografii je také vidět stínítko bránící odleskům a také stojen, jenž umožní nastavení výšky v rozsahu 15 cm a také nastavení sklonu a natočení.

ColorEdge CG248-4K jsou kalibrovány již v továrně, aby měly všechny stejné zobrazení barev, které si můžeme pak upravit pomocí 16bitové 3D LUT. Signál přivedeme pomocí dvou DisplayPort 1.2 nebo dvou HDMI. Záruka na monitor je pětiletá a výrobce také garantuje, že barvy a podsvícení vydrží v kondici po dobu alespoň 10.000 hodin, což je 1250 pracovních dní. Na trh se tato novinka dostane v dubnu.

Zdroj: TZ EIZO
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek