www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ello má být sociální síť bez reklam a sběru osobních dat

Ello má být sociální síť bez reklam a sběru osobních dat
, , aktualita
Ello je nová, právě vznikající sociální síť, co primárně cílí na uživatele, kteří jsou nespokojeni se současnými sociálními sítěmi plnými reklamy a sběrem osobních dat. Ello je zatím beta, na pozvánku budete muset zřejmě chvíli počkat.reklama
Vedle velkých hráčů, jako je např. Facebook nebo Google+, postupně vzniká další potencionální konkurence v podobě sociální sítě Ello. Zajímavý je fakt, že tato právě vznikající sociální síť si klade za cíl vytvořit jednoduché a čisté rozhraní bez reklam a především bez sběru osobních dat.

Momentálně je však tato nová sociální síť Ello ve stádiu vývoje. Není ani veřejně přístupná. Pokud chcete tuto síť vyzkoušet a používat, je potřeba získat pozvánku. Ty budou s největší pravděpodobností postupně rozesílány, je tedy možné se na stránkách zaregistrovat a počkat, až na vás přijde řada.

Hlavní motivací a důvodem spuštění Ello je dle veřejného prohlášení tvůrců skutečnost, že současné sociální sítě jsou údajně fakticky vlastněny inzerenty. Každý příspěvek, který sdílíme, je podle tvůrců Ello zaznamenán, uložen a přeměněn v data, která následně inzerenti využívají k tomu, aby nám mohli naservírovat více (pokud možno co nejvíce cílených) reklam. Podle tvůrců Ello jsme jen produktem, který je následně obchodován na reklamním trhu.

Tvůrci Ello věří, že možné vytvořit lepší sociální síť. Ta je tedy momentálně v provozu, ale z celé stránky je cítit, že se jedná zatím opravdu o betaverzi, na které je pracováno za provozu. Dle posledního zveřejněného seznamu funkcí a vlastností je momentálně možné nahrávat obsah, komentovat příspěvky a odkazovat na ostatní uživatele. Nic takového, jako např. zeď s novinkami nebo centrum notifikací zatím ale očekávat nemůžeme.

Zajímavá vlastnost sociální sítě je možnost rozdělit uživatele, které následujeme, na "přátele" a "rušivý element" (z anglického Noise), což nám jednoduše umožní "přátelit" se s někým, o kom pak již nepotřebujeme či nechceme slyšet (resp. číst na zdi).

To vše působí velmi pěkně, ale nabízí se zde otázka, jakým způsobem bude tato nově vznikající sociální síť vydělávat na svůj provoz, jelikož předpokládat, že bude někdo tvořit internetovou aplikaci tohoto typu zdarma, zřejmě není úplně reálné. Tvůrci počítají s tím, že budou k dispozici dvě verze - bezplatná a prémiová. Prémiová nebude zdarma, ale nabídne nějaké ty funkce a vlastnosti navíc.

Jestli se ale najdou uživatelé, kteří budou ochotni za takovou sociální síť platit, se ale uvidí až časem, pokud to tvůrci dotáhnou do fáze ostrého spuštění a představení celé této novinky široké veřejnosti.

Zdroj: Digital Trends
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře