www.svethardware.cz
>
>
>

Elon Musk stále neví, proč Falcon explodoval a žádá veřejnost o pomoc

Elon Musk stále neví, proč Falcon explodoval a žádá veřejnost o pomoc
, , aktualita
Na samotném začátku září potkala společnost SpaceX asi nejkomplikovanější nehoda, když její Falcon 9 při plnění palivem náhle explodoval. Společnost přitom stále neví, co tuto nehodu způsobilo a Elon Musk na Twitteru žádá o pomoc.reklama
Falcon 9 explodoval 1. září po 9. hodině ranní místního času na Mysu Canaveral. Vzal s sebou satelit AMOS, čímž nepotěšil především Zuckerberga a jeho Facebook, značně poškodil startovací rampu a otřásl i kilometry vzdálenými budovami. Společnost SpaceX stále zjišťuje, co se pokazilo, a tak se stále mluví jen o tom, že nehodu zapříčinil nějaký problém při plnění rakety palivem. Elon Musk už tuto nehodu označil za nejkomplikovanější, se kterou se jeho firma za 14 let setkala.


Nyní Elon Musk na svém Twitteru žádá veřejnost, aby pomohla s vyšetřováním, což platí pro ty, kteří mají pořízený nějaký ještě nezveřejněný záznam, jenž by mohl nehodu osvětlit. Vypadá to tak, že SpaceX je zatím poněkud bezradná.

Elon Musk k tomu ještě podotkl, že nehoda se stala při naprosto rutinní operaci, motory přitom nebyly zapnuté a bezprostředně před explozí se neukázal žádný plamen nebo něco jiného, co by ji mohlo vyvolat. O pomoc a radu byla také přímo požádána NASA a také FAA (Federal Aviation Administration) a AFPAA (Air Force Public Affairs Agency), jestli je snad něco nenapadne. Ve SpaceX se také snaží pochopit, co vyvolalo tichou ránu, která se ozvala několik sekund před tím, než se raketa proměnila v ohnivou kouli. Tu můžete sami slyšet v přiloženém videu.

Společnost SpaceX také nevyloučila, že raketu něco zasáhlo, ale Elon Musk vyloučil, že by to snad byli mimozemšťané (za jednoho z nich se mimochodem dle svého tweetu sám považuje).Nehoda rakety Falcon 9 také odsunula zveřejnění slíbeného článku o tom, jak bude vylepšen Autopilot vozů Tesla. Na něm Elon zase brzy začne pracovat a dá se říci, že toto zdržení jej bude pálit daleko méně než zpoždění celého programu firmy SpaceX. Nejdříve je pochopitelně nutné nehodu vyšetřit a učinit potřebná opatření, než se zase začne létat a to může trvat velice dlouho. Dle Tonyho Bruna (prezident a CEO konkurenční United Launch Alliance) by mohlo trvat i rok, než se SpaceX vrátí k pravidelnému provozu (viz Reuters), neboť to říkají dosavadní zkušenosti.

Zdroj: Elon Musk

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře