www.svethardware.cz
>
>
>

Emtec představuje oboustranný USB flash disk

Emtec představuje oboustranný USB flash disk
, , aktualita
V současné době začínáme být zaplaveni zařízeními, která podporují USB Typ-C, tedy malý USB port, který se dá do zařízení strčit oběma směry. Vzhledem k momentální nerozšířenosti tohoto portu, který není zpětně kompatibilní, přišel Emtec s zajímavým řešením.reklama
Představil totiž flash disk, který má na jednom konci klasické rozhraní USB Typ-A, tedy ten typ, který můžeme běžně nalézt v počítačích, ale na druhém konci se vyjímá USB Typ-C. To je velmi praktické, a to i s výhledem do budoucna, protože Typ-C se v dnešní době začíná rozmáhat, ale spousta počítačů zůstane se starými USB Typ-A, které nejsou kompatibilní. A namísto redukcí budete moct používat právě tento USB disk.

USB Typ-C je portem budoucnosti. Je malý, a hlavně se dá zapojit oběma směry, takže odpadne klasický problém, kdy kabel zapojujeme na třikrát. Je dost možné, že se na trhu objeví víc takovýchto zařízení, která podporují i Typ-C, i Typ-A, protože musíme nějak překonat dobu přechodu. Je jisté, že se na trhu objeví i kupa redukcí, ale ty již nebudou poskytovat takový komfort, jaký právě poskytuje toto jednoduché řešení.

Emtec svůj USB flash disk nazval DUO USB-C, bohužel nemá zrovna hvězdné parametry, co se týká výkonu. Pro čtení je sice deklarováno ještě příjemných 110 MB/s, ale pro zápis to dělá pouhých 20 MB/s. Další smutnou zprávou je, že zatím dostupné velikosti úložiště jsou jen 16 a 32 GB, což v dnešní době není zrovna mnoho.

DUO USB-C ale nějaká svá negativa vyvažuje příjemnými rozměry, které činí 26x16x8 mm. Emtec k tomuto uvádí, že je USB flash disk designován na cesty.

Zatím se jedná jen o ukázku výrobku, který by měl být uvedený na trh v dalším kvartále letošního roku. Je tak možné, že bychom se mohli dočkat vyšší paměťové varianty. O dostupnosti v České republice ani o cenách nepadla zatím ani zmínka, nezbývá tedy než počkat.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek