www.svethardware.cz
>
>
>
>

Enermax Digifanless: pasivně chlazený 550W zdroj

Enermax Digifanless: pasivně chlazený 550W zdroj
, , aktualita
Pro uživatele, kteří si chtějí sestavit co nejtišší počítač, si Enermax přichystal nový napájecí zdroj Digifanless 550W, který je jeho prvním digitálním a pasivně chlazeným modelem. Můžme od něj tedy očekávat i velmi vysokou účinnost.reklama
Bez vysoké účinnosti by totiž Enermax Digifanless 550W tvořil mnoho odpadního tepla, kterého by se bez ventilátoru jen těžko zbavoval. Zdroj ale má označení 80 Plus Platinum, což znamená, že dosahuje až 93% efektivity a vybaven je digitálním systémem pro kontrolu a nastavení napětí na jednotlivých větvích, k čemuž patří také firemní software ZDPMS. Ten umožní uživateli sledovat hodnoty napětí, proudu, efektivitu a také teploty. Vedle toho se tento zdroj ještě chlubí plně modulární kabeláží s individuálně oflexovanými kabely.

Zmíněný software Enermax ZDPMS (Zero Delay Power Monitor System) nám tedy umožní podrobně sledovat práci zdroje a dokonce i jemně nastavovat výstup hlavní 12V větve, jejíž napětí můžeme regulovat o 3 procenta dolů či nahoru. Vedle toho můžeme i přepínat mezi režimem dvou a jedné +12V větve a v případě, že by se zdroj přehříval, nás software upozorní, přičemž prahové hodnoty si můžeme nastavit sami. Součástí softwaru je také kalkulačka spotřeby energie, do níž jen zadáme cenu za kWh.

Zdroj také odpovídá standardu Intel 2013 ErP Lot 6, takže v pohotovostním režimu spotřebuje maximálně 0,5 W. Enermax dále využívá kvalitní MOSFETy a japonské kondenzátory, které mohou pracovat v teplotě až 105 °C a říká, že díky velkým pasivním chladičům může zdroj poskytovat plný výkon při okolní teplotě až 40 °C.

Enermax Digifanless 550W bude k dispozici ještě v tomto měsíci, přičemž do našich obchodů tedy ještě nedorazil a výrobce se bohužel nezmiňuje o jeho ceně. Jistě ale nebude levný a dle mého skromného odhadu můžeme očekávat částku kolem 6000 Kč

Zdroj: TZ Enermax
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář