www.svethardware.cz
>
>
>
>

Enermax iVektor.Q: levná skříň s teploměrem

Enermax iVektor.Q: levná skříň s teploměrem
, , aktualita
Společnost Enermax si připravila nový model Middle Toweru, a to iVektor.Q. Jde o spíše levnou skříň, která nabízí zajímavý design a k tomu také systém pro sledování teplot i ovládání chlazení.reklama
Řada skříní Enermax iVektor tedy byla obohacena o nový model iVektor.Q, což je celkem klasický Middle Tower určený pro běžné sestavy založené na základní desce formátu ATX či Micro ATX. Dle Enermaxu se bude hodit jako levný základ pro herní systém. Jeho doporučená cena byla stanovena na 50 euro s daní, přičemž v našich obchodech je již k dispozici za cenu téměř 1100 Kč (model ECA3371A-BT-BL(U3)).

Přední panel s vertikálními rýhami nás na první pohled zaujme jednak modře prosvitujícím předním ventilátorem a také malým číslicovým displejem, na němž se ukazuje aktuální teplota. Má jít o systémovou teplotu, ale ta bude snímána prostým čidlem, které si můžeme připevnit k čemukoliv. Co se týče ovladače otáček ventilátorů, pak ten je napojen na již předinstalovaný přední a zadní 120mm ventilátor a jde o třístupňovou regulaci. Půjde tedy o obvyklý trik se zapojením na 5, 7 a 12 V přímo ze zdroje. To uvádí tisková zpráva, ale ve specifikacích se píše o pouze dvoustupňové regulaci, ovšem mluví se tam také o šesti záslepkách pro karty, přičemž těch je pochopitelně sedm, jinak by tato skříň nemohla plně podporovat základní desky formátu ATX.

Interiér má jednoduché zpracování a jsou v něm především tři různé šachty. Vrchní je připravena pro tři 5,25" zařízení, pod ní pak je menší šachta pro čtyři 2,5" zařízení a nakonec další pro tři 3,5" zařízení. Díky tomu můžeme dovnitř vměstnat 280 mm až 390 mm dlouhé karty, takže je zřejmé, že přepážku vrchní šachty můžeme odejmout. Procesorový chladič může mít na výšku až 165 mm.

Přední panel nese kromě uvedeného také jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 plus obvyklé audio konektory. Pro chlazení je tu krom dvou 120mm ventilátorů ještě vrchní pozice pro jeden další. Celkové rozměry skříně jsou 450 x 203 x 440 mm (H x Š x V) a hmotnost je pouze 3,5 kg, takže nemůžeme očekávat nejkvalitnější materiál.

Zdroj: TZ Enermax
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře