www.svethardware.cz
>
>
>
>

Enermax MAXPRO: nové tiché zdroje pro slabší i silnější sestavy

Enermax MAXPRO: nové tiché zdroje pro slabší i silnější sestavy
, , aktualita
Enermax vypustil na trh novou sérii počítačových zdrojů MAXPRO, jež mají zaujmout tichým provozem a k dispozici budou v několika verzích s výkonem 400 a 700 W. Budou se také hodit do malých skříní.reklama
Enermax MAXPRO mají totiž na hloubku jen 14 cm, což je poměrně málo, takže si je můžeme vybrat i do malých počítačových skříní pro sestavy s deskami formátu Mini ITX. To samozřejmě pouze v případě, že daná skříň podporuje zdroje formátu ATX a ne nějaké menší formátu SFX či jiné.

Nové modely MAXPRO přijdou ve čtyřech verzích s výkonem 400, 500, 600 a 700 W, přičemž jejich označení je EMPx00AGT, kde za x doplníme příslušnou číslovku. Všechny mají základní certifikaci 80 Plus, takže by ani neměly být moc drahé. Jejich efektivita ale končí na 87 procentech (průměrná je 85 % při 20 - 50% zatížení), ovšem i tak splňují specifikace ErP Lot 6 2013, čili s kompatibilní základní deskou by jejich spotřeba v pohotovostním režimu neměla překročit půl wattu.

Dle Enermaxu mají tyto zdroje vydržet nepřetržitě pracovat v okolní teplotě 40 °C, k čemuž jim pomůže i hlavní kondenzátor od japonského výrobce. Tento kondenzátor může pracovat i při teplotě 105 °C. Výrobce se chlubí tím, že tyto zdroje navazují na předchozí generaci, která byla prý velmi kvalitní a jednotlivé kusy vydržely mnoho let a přežily i několik PC sestav. Tato nová generace má mít podobnou výdrž a navíc i tišší provoz. Využívá 120mm ventilátory s ložisky Twister, které při nižší zátěži budou mít otáčky pouze 500 RPM, takže budou v podstatě neslyšné. MAximem je pak 1500 RPM.

Všechny nové zdroje MAXPRO jsou vybaveny jednou +12V větví, která tak snese proudovou zátěž od 30 A po 54 A. Podrobnosti o napětích ostatně ukazuje tabulka. Všechny také splňují specifikace Intel ATX12 v2.3, takže i procesory s režimy C6 a C7. Pro napájení grafických karet nabídnou dva až tři 6+2pinové konektory PCI Express.

Enermax MAXPRO mají být k dispozici už nyní, ovšem 700W model přijde na trh v polovině dubna. Co se týče cen, jde o 50, 60, 68 a 80 euro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře