Enermax Twister Pressure: výkonné ventilátory s výdrží

Enermax Twister Pressure: výkonné ventilátory s výdrží
, , aktualita
Společnost Enermax zařazuje do své nabídky novou řadu 120mm ventilátorů Twister Pressure, které slibují výsoký výkon i s ohledem na statický tlak a také ložiska s dlouhou výdrží. Podívejme se na jejich nabídku.reklama
Ventilátory Enermax Twister Pressure využívají vylepšená ložiska Twister Bearing druhé generace, která oproti první slibují o 60 tisíc hodin delší výdrž, a to konkrétně 160 tisíc hodin.

Z ložisek zmizela ocelová kulička, která zde byla jako prostředník mezi rotorem a hřídelí a byla nahrazena vypouklou kontaktní plochou, která je nyní na opačné straně, než byla kulička. Kolem kuličky se časem hromadily nečistoty, které narušily její povrch a nakonec se objevila koroze, takže na otáčkách přes 3000 RPM nemohla původní ložiska dosáhnout udávané životnosti. Enermax tvrdí, že nová ložiska jsou daleko více odolná proti prachu a stejně jako u starších ventilátorů můžeme i nové snadno rozebrat a vyčistit. Stačí vycvaknout rotor s lopatkami.

Ventilátory Twister Pressure mají vydržet pracovat i v 85 °C okolní teplota a jsou vybaveny devíti lopatkami, což jim dle výrobce umožní dosáhnout při 1200 RPM statického tlaku 1,709 mm vodního sloupce. Takového výkonu dokáže dosud nejvýkonnější model od Enermaxu, Cluster Advance, potřebuje k dosažení srovnatelné hodnoty otáčky 1500 RPM. Při porovnání se známým ventilátorem Noctua NF-P12 má Twister Pressure, alespoň dle specifikací, také navrch, protože P12 dosahuje na 1300 RPM statického tlaku 1,68 mm. Nové Enermaxy se tak budou hodit především pro chlazení radiátorů a všude tam, kde mají překonat silný odpor.

Nakonec můžeme zmínit funkci APS (Adjustable Peak Speed), jež umožní řídit otáčky ve třech krocích - Ultra Silent Mode (500 – 1,200 RPM), Silent Mode (500 – 1,500 RPM) a Performance Mode (500 – 1,800 RPM). Jinak může pro řízení otáček posloužit i klasické PWM.

Doporučená cena 120mm Twister Pressure (UCTP12P) je 11,90 euro s daní (cca 330 Kč).

Zdroj: TZ Enermax
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek