www.svethardware.cz
>
>
>

Epson Moverio BT-200: chytré brýle ukáží 8m obraz

Epson Moverio BT-200: chytré brýle ukáží 8m obraz
, , aktualita
Epson dnes představil již druhou generaci svých chytrých brýlí Moverio, které mají velmi zajímavou výbavu a staví především na obrazu s rozlišním qHD, který máme vnímat jako obraz s úhlopříčkou 812 cm. Brýle pak můžeme využít v domácnosti nebo i na cestách.reklama
Epson své Moverio BT-200 označuje za brýle s rozšířenou realitou a informuje, že nám mají přinést nový způsob nahlížení na svět doma i na cestách. Jedná se o nástupce modelu BT-100, oproti nimž mají hmotnost 88 gramů, což je o cca 60 % méně. Tyto brýle mají být pomocníkem pro vývojáře, kteří s nimi budou moci lépe vytvářet aplikace pro spotřebitelské a firemní využití. Nicméně tu může být samozřejmě i řada dalších způsobů využití, třeba ve školství, vědě, logistice, lékařství, zabezpečení, atd.

Kromě obrazu s rozlišením qHD, který umožní sledovat filmy se zvukem Dolby Digital Plus i sledování 3D obsahu SBS (Side-by-Side), nám tyto brýle nabídnou také čelní kameru, gyroskop, GPS, kompas i akcelerometr. Epson doufá, že s nimi zaznamená velký úspěch, neboť se pro příští roky očekává velmi výrazný růst prodejů tzv. nositelné techniky, což jsou krom podobných brýlí třeba chytré hodinky. Však samotný Intel předpokládá, že brzy bude "chytré" všechno, co můžeme nosit na sobě.

Brýle jsou vybaveny dvoujádrovým procesorem na 1,2 GHz a 1 GB RAM, přičemž na nich běží OS Android 4.0.4. Vybaveny jsou rozhraním Wi-Fi, Bluetooth 3.0, DLNA a Miracast, pro data mají 8 GB paměti rozšiřitelné o 32 GB pomocí micro SD. Pro napájení poslouží vestavěná baterie s výdrží až šesti hodin a pro ovládání aplikací tu zase máme vícedotykový trackpad.

Brýle BT-200 budou k dispozici od května 2014.

Zdroj: TZ Epson
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář