www.svethardware.cz
>
>

ESL změní pravidla, prý dopují už i profi hráči

ESL změní pravidla, prý dopují už i profi hráči
, , aktualita
V minulém týdnu se profesionální hráč Kory “Semphis” Friesen, ohradil proti tomu, že řada jeho kolegů bere před turnaji lék Adderall. Ten jim má pomoci k lepším výkonům, takže se dá jeho braní označit za doping. Jak reaguje komunita a ESL?reklama
Kory “Semphis” Friesen je členem týmu Nihilum a profesionální hráč, který se specializuje na CounterStrike: Global Offensive. Dle jeho informací řada dalších hráčů na profesionální scéně bere Adderall, což je lék na předpis, který byl dříve znám jako Obetrol. Jde o látku spadající mezi amfetaminy a jako taková zvyšuje mentální aktivitu a bdělost, což je přesně to, co takový hráč síťové akční hry potřebuje.

Friesen vyvolal v celé eSports komunitě velkou vlnu zájmu a různých reakcí a na celou věc už reagovala také organizace Electronic Sports League (ESL), která ohlásila, že se budou měnit pravidla. ESL se v těchto dnech radí s příslušnými úřady a v těch příštích se chystá ohlásit, jaké budou její další kroky. Nyní tak ještě není jasné, jaké budou, ale logicky půjde o změnu v pravidlech, která by měla používání povzdbudivých látek zakázat. Součástí herních turnajů by se tedy stalo i testování na zakázané látky.

Co se týče reakce ESL na obvinění, které Friesen vznesl, pak ta nejspíše zpětně zkoumat nebude. Organizace poukázala na to, že Friesen je bývalým členem skupiny Cloud9, z níž musel odejít kvůli slabým výkonům, takže pochybuje o jeho objektivitě. On sám nemá žádné nezvratné důkazy o tom, že by hráči Adderall na akcích ESL opravdu užívali, takže organizace bude postupovat opatrně. Nicméně také uvedla, že elektronické sporty potřebují v tomto ohledu svou politiku, zavedené postupy a vůbec celý systém, který by případně zajistil i možnost odvolání a přezkoumání sporných případů. Je tak zřejmé, že se tímto krokem eSporty opět posunou blíže ke světu ostatních sportů.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik