www.svethardware.cz
>
>
>

EtherChip EC482 zvýší rychlost i dosah 5GHz Wi-Fi

EtherChip EC482 zvýší rychlost i dosah 5GHz Wi-Fi
, , aktualita
Společnost Ethertronics představila svůj nový a prý snadno integrovatelný EtherChip EC482, který dokáže s pomocí technologie Active Steering zvýšit rychlost i dosah 5GHz rozhraní Wi-Fi. Jak toho má docílit?reklama
Čip Ethertronics EtherChip EC482 je tedy určen výhradně pro 5GHz sítě Wi-Fi a založen má být na technologii Active Steering, který má napomoci k efektivnějšímu šíření Wi-Fi signálu skrz zdi a stropy. Otázka je, zda nejde pouze o stejně fungující obdobu tzv. beamformingu, který má rovněž lépe směrovat Wi-Fi signál pro zajištění jeho větší síly a dosahu, s čímž jdou ruku v ruce i vyšší přenosové rychlosti. Ethertronics je mimochodem již dobře zavedená společnost, která má své produkty v miliardách prodaných a prodávaných zařízení. Mimo jiné také v mobilních produktech značky Samsung Galaxy.
bez Active Steering


Nový čip EC482 má být snadno integrovatelný do různých produktů využívajících Wi-Fi, což jsou routery a podobná zařízení, set-top boxy, nositelná zařízení i produkty spadající do kategorie IoT, čili Internetu věcí. Cíl je zřejmý - dosáhnout většího pokrytí Wi-Fi signálem z jednoho bodu, tedy bez nutnosti používat extendery či další routery.
s využitím Active Steering


EC482 má tedy za úkol upravovat šíření signálu tak, aby byl co nejlépe směrován k cílovým zařízením, přičemž posloužit tak může maximálně čtyřem. Zvlášť dobře pak má pracovat s moderními routery s technologií 802.11ac Wave 2 a další výhodou má být i to, že je schopen dobře šířit svůj signál i v zarušeném prostředí.

Testy provedené samotným výrobcem měly ukázat, že ve výsledku můžeme očekávat o 20 až 45 % vyšší datovou propustnost, ale to bude samozřejmě velmi záviset na okolnostech a daném prostředí. Uživatel si to pak bude moci jen těžko ověřit, pokud tedy snad nedostane možnost Active Steering na svém zařízení vypnout. Nicméně tato technologie bude také prezentována příští měsíc v Barceloně na MWC 2015. Samotné čipy EC482 pak začnou být ve velkém vyráběny v druhém kvartálu a nepůjde o nic drahého. Prodávány budou ve velkých objemech za 1,50 USD za kus.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře