www.svethardware.cz
>
>
>

EU prý připravuje pro Google pokutu 3 miliard eur

EU prý připravuje pro Google pokutu 3 miliard eur
, , aktualita
Evropská komise se dle zatím ještě neoficiálních informací chystá Google zasáhnout obří pokutou, a to 3 miliard eur. Jde přitom pouze o jeden z více případů, které komise aktuálně vede a v nichž Google figuruje.reklama
Evropské komisi se dle všeho nelíbí, jakým způsobem Google využívá svůj dominantní vyhledávací engine, který dle ní je využíván k upřednostňování jeho vlastních služeb. To je právě předmětem probíraného případu, který by mohl vyústit ve třímiliardovou pokutu v eurech, což je zhruba 81 miliard korun.

Za touto věcí stojí také několik dalších nejmenovaných společností, které si právě u Evropské komise měly stěžovat na to, že Google předkládá uživatelům takové výsledky vyhledávání, kde jsou nejvýše umístěny odkazy na jeho vlastní služby. Google se už pokusil komisi vysvětlit svůj postoj, ale výsledkem má být hrozba pokuty, jež by byla bezpečně největší sankcí udělenou technologické společnosti. Dosud totiž "vede" Intel, který v roce 2009 dostal od Evropské komise pokutu 1,1 miliard eur. Google by pak zároveň musel zajistit, aby jeho služby nebyly ve výsledcích upřesňovány a ani tím by to pro něj nemuselo skončit.

Maximální možná výše pokuty, pokud vezmeme v úvahu další antimonopolní případy vedené proti Googlu, by mohla dosáhnout až 6,6 miliard eur. Více informací bychom se měli dozvědět ještě před prázdninami, kdy se mají odpovědní lidé k této věci oficiálně vyjádřit. Zatím Google odmítl tuto věc komentovat, ale jeho další krok by mohlo být napadnutí pokuty u Evropského soudu.

Zdroj: The Telegraph
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek