www.svethardware.cz
>
>
>

EVE Valkyrie: jedna z prvních pro virtuální realitu

EVE Valkyrie: jedna z prvních pro virtuální realitu
, , aktualita
CCP Games vyvíjejí hru EVE: Valkyrie jako jednu z prvních, která bude určena pro headsety virtuální reality. Jde tedy i o konkurenci pro populární Elite: Dangerous, i když dle prvního pohledu značně arkádovější. Jaká tedy je?reklama
EVE:Valkyrie tak bude jedna z prvních her, která bude určena pro VR headset Oculus Rift a dokonce k těm předobjednaným bude přibalena zdarma. Elite: Dangerous oproti tomu s tímto headsetem zatím nepočítá, neplánuje pro něj oficiální podporu a namísto toho se zaměří na konkurenční Steam VR a HTC Vive. V tomto případě jde o omezené lidské zdroje, čili ve Frontier si museli vybrat a dali přednost ostatním headsetům před Riftem.

Studio CCP Games bylo jedním z prvních, které podpořilo firmu Oculus VR ještě v době, kdy vedla kampaň na Kickstarteru. Od té doby se stalo mnoho a nyní má tato firma za sebou mocný Facebook a stojí krátce před vypuštěním první finální verze headsetu na trh. CCP už v roce 2013 ukázali první technologické demo pro Oculus a ještě v ten samý rok v srpnu jsme se mohli podívat na první trailer EVE: Valkyrie. Tato hra měla přijít již v roce 2014, ale tehdy se ještě předpokládalo, že bude k dispozici také headset, takže vývojáři dostali další čas na práci. Ke konci minulého roku se rozjel program testování pre-alfa verze pro několik málo vybraných lidí a letos už dostalo pozvánku k testování alfa verze daleko více zájemců. Ti ale musí mít k dispozici dostatečně výkonný počítač a především také Oculus Rift DK2.

Zájemci tedy mohou testovat tuto hru, a to zatím jen v režimu pro více hráčů, a to tedy s výjimkou první mise v podobě tréninku, aby si mohli osahat ovládání a seznámit se s prostředím. CCP si tak chtějí otestovat servery a vychytat případné chyby, přičemž testeři se mohou podívat na herní prostředí. Zjistí tak, že hra je skutečně dělána především s ohledem na VR a dokonce i herní menu si prohlížíme z pozice našeho avatara. Jednotlivé položky si tak vybírá pohledem a výběr potvrzuje tlačítkem. Vše je přitom vyvedeno ve 3D


Hru si tak vyzkoušel i redaktor serveru Tom's Hardware, který využil počítač s konfigurací Core i5-4570K, 8 GB RAM a EVGA GeForce GTX 970 SC, což odpovídá firmou Oculus zveřejněným minimálním požadavkům na hardware pro headset Rift. Grafika se přitom automaticky nastavila na nejvyšší kvalitu (Epic). Začíná se základní lodí Wraith, přičemž další si může odemknout získáváním zkušenostních bodů, ale v alfaverzi jsou zatím pouze dvě.

Pro ovládání se může využít nejlépe joystick nebo také ovladač pro Xbox a už z pohybu lodi je zřejmé, že tato hra bude oproti Elite: Dangerous značně arkádová a bude plná světelných efektů, výbuchů, což může působit rušivě. Budeme ale přitom také aktivně využívat headset, čili pohledem zaměřovat protivníkovu loď, aby si ji mohly najít vypuštěné rakety. V multiplayeru si pak můžeme vybrat i prostý (týmový) deathmatch podobný třeba 3D střílečkám typu Unreal Tournament. Můžeme také očekávat další režimy multiplayeru, ale to až ve finální verzi, která by měla být k dispozici v dohledné době, vždyť Oculus Rift je již na cestě.

Zdroj: Tom's Hardware

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek