www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA 700B: zdroj s dobře namíchaným poměrem výkonu a ceny

EVGA 700B: zdroj s dobře namíchaným poměrem výkonu a ceny
, , aktualita
Společnost EVGA, známý výrobce grafických karet a jiného hardwaru, si tentokrát připravila nový napájecí zdroj 700B a říká, že jde o "nejvýhodnější zdroj pro náš nový počítač". Poskytne až 700 W energie a také slušnou účinnost.reklama
V internetovém obchodu samotného výrobce je EVGA 700B k dispozici za cenu 50 dolarů, tedy cca 1230 Kč, což je za 700W zdroj velice zajímavá částka. Ovšem to je cena počítající se zpětnou slevou, jinak bude tento zdroj stát 75 dolarů (cca 1850 Kč). Na trhu doplní již prodávané modely 600B a 500B, takže stane na vrcholu své řady. Ty v našich obchodech začínají na cenách 1300 Kč a 1700 Kč, takže můžeme očekávat, že 700W model přijde přinejmenším na 2000 Kč.

Za takovou cenu dostaneme tedy 700W zdroj s jednou +12V větví, která může poskytnout až 56 A. Jako obvykle tak pokryje téměř celý výkon tohoto zdroje, tedy 672 W, ovšem to neznamená, že by pro ostatní větve zbývalo jen 28 W. Rozložení maximální zátěže jednotlívých větví ukazuje štítek na samotném zdroji:

Co se týče účinnosti, 700B nabízí 80 Plus Bronze, tedy 81 až 85% účinnost dle zátěže při napájení 230 V. To není na dnešní dobu nejvyšší účinnost, ale vzhledem k ceně je to adekvátní nabídka. Stanovení nižší pořizovací ceny umožnila také absence modulárních kabelů, takže všechny jsou připájeny napevno. V porovnání s dražšími zdroji EVGA zde také chybí eco-mode, použity byly levnější kondenzátory a nabízena je kratší záruka.

Nicméně i tak samozřejmě nepřijdeme o rozličné ochrany proti přepětí, podpětí, nadproudu, příliš velkému odběru a zkratu, čili OVP (Over Voltage Protection), UVP (Under Voltage Protection), OCP (Over Current Protection), OPP (Over Power Protection), and SCP (Short Circuit Protection).

Dostupnost tohoto zdroje je v obchodu EVGA okamžitá, a tak by se měl objevit i u nás co nevidět.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek