www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda
, , aktualita
EVGA přišla s grafickou kartou GeForce GTX 980 HYBRID, jejíž chlazení vypadá na model s TDP 165 W poněkud naddimenzovaně. Však kartu s integrovaným vodním chlazením nabízí AMD v podobě Radeonu R9 295X2 se dvěma GPU.reklama
A právě Radeon R9 295X2 má maximální spotřebu 500 W, takže vodní chlazení opravdu má smysl, respektive je to nezbytnost, kdežto u GeForce GTX 980 se bude hodit pro pokusy o výrazné přetaktování. Jde tedy o hybridní chlazení, což znamená, že vzduchový chladič zůstal, avšak poslouží zde především pro chlazení pamětí a napájecí oblasti, k nimž není připojen vodní blok.

Samotné vodní chlazení vypadá pouze jako upravený procesorový vodní chladič, k němuž EVGA vyrobila pouze příslušný mechanismus pro přichycení na GPU, což díky otvorům v PCB není nic složitého. Radiátor je tak určen pro jeden 120mm ventilátor a je tenký, čili jde o ten nejmenší, jaký se vůbec používá. Pro takovou kartu ale bude s přehledem stačit.

EVGA ale nenabízí pouze samotnou kartu GeForce GTX 980 HYBRID, ale také příslušné chlazení jako sadu, kterou si můžeme chlazení již zakoupené karty vylepšit. Vodní chlazení je samozřejmě bezúdržbové, takže nemusíme, tedy ani nesmíme, okruh otvírat a dolévat chladicí médium.

Co se týče specifikací, pak výrobce GPU již od výroby přetaktoval, a to ze základních 1126 až 1216 MHz na 1291 až 1393 MHz. Paměti zůstaly na svých 7010 MHz a co se týče rozhraní, máme tu HDMI 2.0, tři DisplayPort 1.2 a Dual-link DVI.

Zdroj: TZ EVGA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů