www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 Ti KINGPIN: dokonalá karta?

EVGA GeForce GTX 980 Ti KINGPIN: dokonalá karta?
, , aktualita
Společnost EVGA brzy vypustní na trh svou vlasstníé verzi karty GeForce GTX 980 Ti, která dostala označení KINGPIN, jež si dle svých vlastností plně zaslouží. Mimo jiné dostane více BIOSů, vývody pro přesné měření napětí nebo celoměděný chladič.reklama
Někdy na sklonku dnešního dne by se tedy na trhu měla objevit karta GeForce GTX 980 Ti KINGPIN od společnosti EVGA, která toho bude mít s referenčním modelem pramálo společného. Samozřejmě tedy využije stejné GPU generace Maxwell, ale samotná karta bude zcela jiná. Edice KINGPIN je zaměřena na overclockery a uživatele hledající vysoký výkon a umožní jim aby si vybrali model s potřebnou ASIC kvalitou, která je základním předpokladem pro vysoké přetaktování.

Čím lepší toto GPU bude, tím více si zaplatíme, takže nejlepší verze přijde na větší částku než nejdražší model v dané rodině, GeForce GTX TITAN X. Začíná se pak na 850 USD, což je o 200 dolarů více v porovnání se základními verzemi GTX 980 Ti.

Základem karty je tedy GPU GM200 s 2816 CUDA jádry, 176 TMU a 96 ROP. Jádro zde pracuje na základní frekvenci 1203 MHz až 1304 MHz díky turbu. Už od výroby je tak přetaktovaná, neboť referenční verze pracuje na 1000 až 1076 MHz. Paměti GDDR5 s kapacitou 6 GB ale pracují na výchozích 7010 MHz, což dává 336 GB/s. Karta si bere energii především ze dvou 8pinových a také jednoho 6pinového konektoru PCIe, takže ji můžeme teoreticky nakrmit až 450 W. Není divu, když EVGA počítá i s vodním chlazením a především s tekutým dusíkem (LN2).

Nový KINGPIN má také prodloužené PCB s 12 vrstvami a napájení skládající se ze 14 + 3 fází. Samozřejmostí jsou kvalitní komponenty, z nichž se napájecí systém skládá a možnost jeho monitorování včetně teploty i pomocí EVGA EVBot. O základní chlazení karty se postará ACX 2.0+ se šesti zploštělými heatpipe a měděnými žebry, takže z mědi je v podstatě celý chladič. Jistě tedy nepůjde o zrovna lehounkou kartu, ale kvalitní chlazení je pro takový model nutné. EVGA také slibuje, že pokud bude teplota GPU pod 60 °C, ventilátory budou vypnuty.

Do výbavy karty patří také jednoduchá záslepka, čili karta může zabrat pouze jeden slot, pokud jí tedy zajistíme příslušné chlazení (nejspíš vodní blok). Na zadní straně se ukazuje jeden DVI, jeden HDMI 2.0 a pak tři mini DisplayPort. Vedle toho je karta vybavena třemi BIOSy, jedním základním, jedním pro přetaktování a jedním pro chlazení tekutým dusíkem.

Tuto kartu si tedy jako vůbec první model od EVGA můžeme pořídit v různých kvalitách ASIC a čím vyšší a dražší si vybereme, tím větší šanci pro dosažení vysokých taktů budeme mít, ale zaručeno samozřejmě není nic. Samotný Kingpin (Vince Lucido ve službách EVGA) už tuto kartu použil pro dosažení světového rekordu. Podařilo se mu díky LN2 chlazení dosáhnout taktu GPU 2100 MHz a pamětí 2053 MHz (8212 MHz efektivně), díky čemuž se propustnost posunula na cca 400 GB/s. Karta pak dosáhla ve 3DMark Firestrike Extreme výsledku 12233 bodů.

Zdroj: WCCFtech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře