www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje
, , aktualita
Společnost EVGA již vypustila na trh dříve oznámenou kartu GeForce GTX 980 Ti VR Edition, která je tedy speciálně určena pro sestavy vybavené VR headsetem. Co nám tedy tato karta nabídne, co ostatní nemají?reklama
EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition byla ohlášena již na CES 2016 a nyní byla již oficiálně vypuštěna na trh, takže by měla být brzy k dispozici. V základu jde o normální grafiku založenou na čipu NVIDIA GM200, tedy GeForce GTX 980 Ti, což je v současnosti nejrychlejší čistě herní GPU od NVIDIE.

Co tedy tuto kartu odlišuje od řadových GTX 980 Ti? Je to především možnost připojení s konektorem na PCB, který může být propojen s HDMI 2.0 ve speciálním 5,25" modulu, v němž najdeme také dvě rozhraní USB 3.0, což postačí pro připojení VR headsetu jako Oculus Rift. To nám ale v podstatě jen trošku usnadní připojení headsetu, abychom nemuseli jeho HDMI kabel přivést přímo ke kartě. Dvojici USB 3.0 pak mají moderní skříně běžně mezi předními I/O konektory. Oculus VR tedy uvádí, že pro využití jeho headsetu Rift potřebujeme celkem tři USB 3.0 a jeden USB 2.0, ovšem samotný headset potřebuje jen dva USB 3.0. Zbylé porty jsou určeny pro ovladače.

Konkrétní požadavky na systém byly zveřejněny firmou Oculus VR již dříve:


Ikona Odkaz na databázi
Doporučený hardware dle Oculus VR (obecně)
OS:
Windows 7 SP1 nebo novější
Procesor
Intel Core i5-4590 nebo lepší
Grafická karta
Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 nebo lepší
Paměti
8 GB RAM
Síť
Pevný diskIkona Odkaz na databázi
I/O
2x USB 3.0 port (bez ovladačů)


Měli bychom tedy správně mluvit o dvou kartách, neboť EVGA si chystá základní verzi a vylepšenou s označením ACX 2.0+. Rozdíl je pouze v tom, že ACX 2.0+ je vybavena dvouventilátorovým chladičem, který by měl být když už ne výkonnější, tak alespoň tišší. A vzhledem k tomu, že obě mají stát 700 USD, tak je celkem jasné, kterou bychom si vybrali.

Jádro GM200 je zde taktováno na základních 1000 MHz a turbo je 1076 MHz, k dispozici je 6 GB paměti GDDR5 na efektivních 7 GHz a 384bitové sběrnici s propustností 336,5 GB/s. Mezi obrazové konektory na samotné kartě patří DVI, dva DisplayPort a dva HDMI 2.0. Samotné karty tedy nejsou nijak výjimečné.


A to je tedy vše, co VR edice karet EVGA nabízí. Navíc je to tedy pouze 5,25" modul usnadňující zapojení VR headsetu.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek