www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA GQ: nové zdroje slibují kvalitu i nízkou cenu

EVGA GQ: nové zdroje slibují kvalitu i nízkou cenu
, , aktualita
Společnost EVGA vyslala na trh novou sérii počítačových zdrojů s prostým označením GQ, které mají nabídnout slušnou kvalitu za rovněž slušnou cenu. Díky tomu má jít o velice dobrou koupi, jak nás EVGA přesvědčuje.reklama
Podívejme se tedy na to, co nám počítačové zdroje EVGA GQ nabídnou. Firma uvádí, že jejich nabídka zahrnuje i řadu funkcí z výše postavených sérii zdrojů, a to včetně chladicího režimu EVGA ECO, který zajistí tichý provoz. Využit je zde velký 135mm ventilátor s FDB ložisky (Fluid Dynamic Bearing). Vedle toho tu máme kvalitní japonské kondenzátory Nippon Chemi-Con a potěší také záruční lhůta prodloužená na pět let, stejně jako certifikát 80 Plus Gold.

Tento certifikát tedy zaručuje, že efektivita zdroje v typické zátěži dosáhne na 92 procent. Zdroje využívají EVGA Active Clamp SR+DD design slibující vyšší efektivitu, DC-DC měniče napětí, samozřejmostí je aktivní PFC a jsou také částečně modulární, čili až na nezbytnou kabeláž lze ostatní větve s kabely odpojit. A jak ukazuje následující fotografie, režim ECO můžeme snadno vypnout. Pokud jej zapneme, zdroj se nám odmění velice nízkou hlučností a do určité zátěže může fungovat i pasivně či svůj ventilátor zapínat jen občas.

K dispozici budou modely s výkonem 1000 W, 850 W, 750 W a 650 W, přičemž všechny jsou vybaveny jednou jedinou +12V větví. Ta tak u 1000W zdroje poskytne až 83,3 A, čili může teoreticky pokrýt celý jeho výkon.

Nová řada ještě není dostupná, ale můžeme ji očekávat již brzy. Pokud máte o nějaký zájem, pak si připravte od 100 do 170 eur.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře