www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA připravila vodou chlazenou GeForce GTX 970

EVGA připravila vodou chlazenou GeForce GTX 970
, , aktualita
Nebývá zrovna obvyklé, aby grafické karty s GPU úrovně GeForce GTX 970 dostaly vodní chlazení. Vždyť jde o kartu s TDP 145 W, na niž bohatě stačí dnešní moderní chladiče, ovšem EVGA se rozhodla jinak.reklama
Společnost EVGA tak představuje kartu GeForce GTX 970 HYBRID GAMING, kterou propaguje s dvojsmyslným heslem "cooler than the competition". Jedná se o kartu vybavenou ne čistě vodním chlazením, ale hybridním chlazením. To značí, že vodou bude chlazené jen samotné GPU a o paměti a VRM se postará radiální ventilátor. Ten ale nebude mít moc práce, takže by neměl být moc slyšet.

Můžeme se tedy ptát, zda se nám investice do takovéto karty vyplatí, nebo bude lepší si pořídit model se vzduchovým chladičem. EVGA na to má hned odpověď ve srovnání referenčního chlazení a svého modelu HYBRID GAMING, dle nějž se můžeme připravit až na 40 °C teplotní rozdíl. I díky tomu se pak můžeme pokoušet o vysoké přetaktování GPU.

Samotná GTX 970 HYBRID GAMING na svém základním nastavení pracuje na frekvencích 1140 až 1279 MHz, přičemž základ je 1050 až 1178 MHz, takže už od výrobce je přetaktovaná, což tedy neplatí pro 4 GB paměti GDDR5, které pracují na výchozích 7010 MHz. Jsou to také stejné takty, které má nastaven i model EVGA GeForce GTX 970 SC GAMING, čili nová HYBRID GAMING s vodním chladičem by mohla mít vyšší frekvence. To tedy bude záviset na nás a je velká otázka, zda se její koupě vyplatí, když stojí 469 eur, a tedy o 82 eur víc než SC GAMING.

Přesvědčit nás o tom může následující video, kde bylo její GPU testováno pod zátěží na frekvenci 1367 MHz, a to ve hře Tom Clancy's Rainbow Six Siege, zatímco teplota GPU sotva kdy překročila 40 °C.


Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek