www.svethardware.cz
>
>
>

Evropská komise chce zakázat geoblocking

Evropská komise chce zakázat geoblocking
, , aktualita
Evropská komise se nyní zaměřila na geoblocking, čili obvyklou praktiku poskytovatelů obsahu, kteří v různých regionech mají různou nabídku. To by tedy mohlo nyní skončit, což by nebylo vůbec špatné.reklama
Velké streamovací služby jako Netflix nebo Amazon dnes nabízí více obsahu než kdy jindy, ovšem stále je tu fakt, že v různých regionech či zemích existuje různá nabídka. Tudíž pokud má Netflix dejme tomu v Americe v nabídce nějaký seriál, automaticky to neznamená, že se na něj mohou podívat také evropští uživatelé. Nás to tedy zatím nemusí nijak moc trápit, protože stále čekáme na to, až se Netflix rozhodne vstoupit na náš trh.

Evropská komise chce tedy docílit toho, aby byl všude nabízen stejný obsah bez rozdílu. Důvodem prý ale není primárně tato neférovost plynoucí z rozdílných nabídek, ale z toho, že člověk platící si doma nějakou službu nemá možnost ji v zahraničí využívat v plném rozsahu. Zatím jde ale ze strany Evropské komise jen o návrh.

Pokud by tento návrh prošel, pak by zákazníci měli možnost využívat streamovací službu i v zemích, kde oficiálně ještě nefunguje, takže Němec by mohl přijet k nám a sledovat seriály na Netflixu. Pak je ale otázka, zda bychom si my nemohli vytvořit zahraniční účet a využívat jej stejně jako cizinec u nás na návštěvě. V případě Netflixu jde ale stejně o bezpředmětné úvahy, neboť ten má u nás začít fungovat už někdy v příštím roce.

Evropští komisaři si uvědomují, že mediální společnosti jako tvůrci obsahu z tohoto návrhu nebudou nadšeny, protože jde také o otázku licencí v různých zemích. Samotný Netflix a další poskytovatelé streamovaného obsahu by se ale rozhodně neměli bránit, neboť pro ně to bude znamenat rozmanitější nabídku a potenciálně vyšší výdělky. I to je asi důvod, proč Netflix moc neřešil různé snahy uživatelů o zamaskovaný přístup, kterým si zajistili přístup k obsahu, na nějž by oficiální cestou nedosáhli.

Návrh Evropské komise bude více probírán v příštím roce a pokud vše půjde dobře, od roku 2017 by mohl vstoupit v platnost.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik