www.svethardware.cz
>
>
>

Evropský parlament chce rozdělený Google

Evropský parlament chce rozdělený Google
, , aktualita
Evropský parlament předložil kontroverzní návrh, dle nějž by se firma Google měla rozdělit na několik samostatných společností. To jí samozřejmě nemůže v žádném případě nařídit, ale mluví se o jiných dopadech.reklama
Dle BBC by rozhodnutí Evropského parlamentu (EP) podat návrh na rozdělení firmy Google mohl uškodit obchodním vztahům Evropy s USA, ačkoliv návrh je spíše jen symbolický, než aby mohl Google opravdu nějak ovlivnit. EP se prý obává vzrůstajícího vlivu a stále silnější pozice firmy Google, která by ji dle těchto obav mohla zneužít. Návrh tak podpořilo 384 poslanců, kteří přehlasovali 174 odpůrců, přičemž návrh byl předložen německým sociálním demokratem Andreasem Schwabem a španělským liberálem Ramonem Tremosou.

Nicméně i když se Google na základě tohoto návrhu nerozdělí, lze očekávat, že Evropská komise může být v budoucnu méně vstřícná vůči jeho aktivitám v Evropě. Poslanci samotní volali především po úpravách vyhledávací služby, která musí být dle nich jasně a transparentně oddělena od komerčních aktivit. Google už také v minulosti byl předmětem zkoumání, zda svou silnou dominanci mezi vyhledávacími službami v Evropě (téměř 90 %) nezneužívá k boji proti konkurenci.

A právě konkurenční společnosti požádaly Evropskou komisi, aby prošetřila čtyři oblasti, a sice způsob, jakým Google zobrazuje vlastní tzv. vertikální vyhledávací služby (Google Images, Book Search, apod.) v porovnání s konkurenčními. Dále to je způsob, jakým Google kopíruje obsah z jiných stránek (například hodnocení restaurací), jejž pak využívá v rámci svých služeb. Další námitky se týkají prodeje reklamního prostoru a kladené podmínky, dle nichž inzerenti nemohou přesunout své online reklamní kampaně k jiným vyhledávacím službám.

Návrh Evropského parlamentu tak volá po tom, aby vyhledávací služby byly jasně odděleny od ostatních komerčních aktivit, čímž by se zajistilo prostředí, v němž by konkurence měla větší šanci uspět. Na pomoc firmě Google ale přispěchali američtí politici, a to jak republikáni, tak demokrati, dle nichž takovéto návrhy spíše "staví zdi než mosty a neberou plně v úvahu negativní dopady na celkový obchodní vztah Evropy a USA". Google sám celou věc (zatím) nekomentoval.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář