www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD disk Samsung T3 s USB typu C a až 2 TB

Externí SSD disk Samsung T3 s USB typu C a až 2 TB
, , aktualita
Samsung uvedl nový externí disk SSD T3. Nemá tedy žádné plotny, ale je vybaven V-NAND flash pamětmi a může dosahovat kapacity až 2 TB při velmi malých rozměrech a hmotnosti disku. Má i nové rozhraní USB typu C.reklama
V nabídce externích disků společnosti Samsung se nově objevuje model SSD T3. Nejde tedy o klasický pevný disk, ale o SSD disk. Ten má tedy místo ploten V-NAND flash paměti, které slibují vysokou výdrž, menší rozměry i podstatně vyšší rychlost. Ta má dle výrobce dosáhnout hodnoty až 450 MB/s. Aby se dala využít, najdete tu nové rozhraní USB 3.1 s novou koncovkou typu C. Pokud tedy disk budete chtít použít s klasickým USB portem, bude potřeba redukce.


Samsung SSD T3


Rozměry disku činí 74×58×10,5 mm a hmotnost se zastavila na 51 gramech. K dispozici bude v kapacitách 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB, využit je souborový systém exFAT. Potěší i možnost šifrování pomocí AES 256-bit. K dispozici bude také aplikace pro Android, přes kterou bude možné měnit hesla nebo kontrolovat kapacitu disku. Cena nebyla ohlášena, ale vzhledem k cenám běžných SSD disků určitě nebude nízká.


Samsung SSD T3 na smartphonu


Zdroj: betanews.com, pcworld.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek