www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook chce VR headset Oculus Rift prodávat co nejlevněji

Facebook chce VR headset Oculus Rift prodávat co nejlevněji
, , aktualita
Asi každého zájemce o VR headset Oculus Rift zajímá, jaká bude nasazena cena v koncovém prodeji. Nyní si můžeme pořídit prototyp za 350 USD a koncová verze měla stát i o 50 dolarů méně. Nebo bude ještě levnější?reklama
Když se podíváme na to, z čeho se skládá moderní VR headset, není toho moc. Máme tu optiku, nějaké senzory a především malý displej s rozlišením Full HD, takže výsledné zařízení nemusí být příliš drahé. A pokud Facebook, nový majitel firmy Oculus VR, chce co nejvíce rozšířit headset Oculus Rift, musí nasadit rozumnou cenu. A prodat co nejvíce headsetů je samozřejmě hlavní předpoklad k tomu, aby na nich Facebook mohl začít vydělávat, protože pochopitelně nejde o peníze z prodejů, ale o peníze ze služeb spojených s používáním prodaných headetů.
Mluví se tedy o tom, že Facebook bude výrobu a prodeje headsetu dotovat či prodávat za cenu nákladů na výrobu, o čemž mluvil dosavadní CEO firmy Oculus VR, Brendan Iribe. Ten předpokládá, že v první várce se snadno prodá více jak milion kusů. Dle Iriba tak Facebook bude následovat příkladu firmy Google a její strategie ohledně zařízení Nexus. Oculus Rift se tak má stát především nástrojem k co největší penetraci trhu a jeho přípravě na produkty a služby, které přijdou nedlouho poté. Otázkou je, co to bude konkrétně znamenat. Nasnadě je zobrazování reklam a prodej softwaru.

Nicméně Facebook i tak nemá mít velký vliv na to, co přinese první komerčně dostupná verze Oculus Rift. To je vcelku logické, protože v době, kdy Facebook oznámilů akvizici firmy Oculus VR, byl headset již v podstatě hotový. Dle Iriba se tak vliv Facebooku znatelně projeví až u druhé verze headsetu a nyní jde především o to, že Oculus VR se může těšit z finanční podpory Facebooku.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře