www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook chce zřídit vlastní elektronickou měnu

Facebook chce zřídit vlastní elektronickou měnu
, , aktualita
Dle Financial Times chystá Facebook velkou novinku, a sice zřízení vlastní elektronické měny, kterou budou moci používat zaregistrovaní uživatelé. Firma již k tomu podala příslušnou žádost k Central Bank of Ireland.reklama
Facebook tedy hledá další cesty, jako rozšířit pole svého působení a nyní to je nová elektronická měna. Dle Financial Times bude trvat několik týdnů, než Facebook k tomu získá od irských úřadů licenci. Pak si budou moci lidé s účtem na Facebooku vést svůj účet a využívat uložné e-peníze k platbám.

Pokud tedy k tomu Central Bank of Ireland dá svolení, pak bude nová elektronická měna platit nejen v Irsku, ale díky passportingu také v celé Evropě. Facebook k tomu prý potřebuje hotovost 350 000 euro a dále musí mít v samostatném fondu finanční prostředky ekvivalentí tomu, kolik pustí do oběhu.

Firma prý také vede rozhovory se třemi londýnskými firmami, a to TransferWize, Azimo a Moni Technologies, které by jí měly pomoci vybudovat příslušné online platební systémy využitelné i u chytrých telefonů. Nicméně zatím Facebook tuto věc odmítá komentovat, ale tento krok je celkem logický, neboť čínské firmy Alibaba a Tencent, které poskytují podobné služby jako Facebook, již svůj finanční business rozjely. Mají tedy také svůj systém pro mobilní platby a také virtuální kreditní karty. Záměr nabídnout platební služby pak vyjádřil i Google.

Otázkou tedy není zda, ale kdy Facebook přijde s finančními službami. Jde ale také o to, zda mu budou uživatelé věřit natolik, aby nových služeb využili.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře