www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí

Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí
, , aktualita
Facebooku bylo dlouho vyčítáno nesrozumitelné nastavení soukromí, které v hodně případech vyústilo ve sdílení nechtěných informací. Tomu by ale mohl zamezit modrý dinosaurus, který vás provede nastavením soukromí.reklama
Pokud na vás v nejbližších dnech při brouzdání na Facebooku vyskočí okno s modrým dinosaurem, nelekejte se. Je to jenom nová iniciativa vývojářů této sociální sítě, která má vést k lepší kontrole vašeho soukromí.

Pokud jste zatím toto vyskakovací okno ještě neviděli, přijde na vás řada v nejbližších týdnech, stejně jako na všechny ostatní uživatele sociální sítě. V podstatě nejde o nic složitého ani časově náročného - celý proces zabere maximálně několik minut.

Průvodce vás provede základním nastavením, tedy kdo může vidět vaše příspěvky, které aplikace mají k vašemu účtu přístup a kdo uvidí vaše údaje na profilu.

Tato funkce byla poprvé zaznamenána v březnu letošního roku, kdy Facebook prováděl test funkcionality na malé skupině uživatelů. Mnozí z vás jistě zaznamenají fakt, že průvodce s vámi neprojde kompletně všechny sekce nastavení, což v praxi znamená, že konkrétní specifická nastavení stále budete muset případně provést sami.

Pokud se nemůžete dočkat a chcete průvodce spustit již nyní, stačí kliknout na ikonku zámku a zvolit hned první možnost - „Privacy Checkup“.

Zdroj: TheVerge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře