www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook objasňuje, co nemůže být zveřejněno

Facebook objasňuje, co nemůže být zveřejněno
, , aktualita
Monika Bickertová, šéfka Facebooku pro správu zásad, vydala prohlášení, ve kterém říká, co uživatelé smějí a co nesmějí zveřejňovat na Facebooku, aby tam bylo vytvořeno bezpečné prostředí pro všechny uživatele.reklama
Například bylo řečeno, že Facebook stáhne z oběhu jakoukoliv fotku, kde jsou ukázány pohlavní orgány nebo odhalené zadní části těla. Také jsou zakázaná ňadra, ale to jen v případě, že je vidět bradavka. To znamená, že například fotka při kojení dítěte je povolena. Celonahé tělo je povoleno jen případě maleb, soch nebo názorných obrázků, které popisují lidské tělo.

"Zákazy jsou platné na zobrazování nahoty i sexuální aktivity a také na digitálně vytvořený obsah, pokud jeho účelem ale není vzdělání, satirický nebo humorný účel. Samozřejmě jakékoliv obrazy pohlavních styků jsou zakázány, dokonce i pouhé popisy takových činností mohou být odstraněny," řekla Monika Bickertová.

Nové veřejné standardy zahrnují i nenávistná prohlášení, která budou odstraněna, jakmile je někdo nahlásí. Takže uživatelé Facebooku nebudou nikoho moci napadnout ani slovy, aniž by to Facebooku uniklo. Ale zase zde platí výjimka, že nebudou blokována prohlášení, jež sice budou mluvit o ožehavých tématech, ale budou mít výchovný charakter.

Zajímavá situace nastane, když se na Facebooku objeví obsah, který je sice podle pravidel veřejných standardů v pořádku, ale porušuje místní zákony v nějaké zemi. V takovém případě by Facebook příspěvek na síti nechal, ale ze země, kde by porušoval zákony, by se na něj nikdo nemohl podívat.

Nová pravidla standardů jsou rozdělena do čtyř sekcí: udržování bezpečí, navýšení respektu vůči ostatním, udržování informací účtů a uživatelů v bezpečí a ochrany duchovního majetku. Dále jsou tam zahrnuty i násilné obrazy, SPAMy, šikana nebo kriminální aktivita.

Jediná věc, která lehce ztěžuje situaci, je, že nikdo se daným příspěvkem nebude zabývat, pokud žádný uživatel nezmáčkne tlačítko "nahlásit". Ale to vůbec nemusí být problém v případě, že o tomto bude vědět postižená osoba, takže se může poměrně rychle bránit před problémovou situací.

Facebook asi i potřeboval podobné zpřísnění pravidel ohledně obsahu jeho stránek, protože kyberšikana je stále narůstající problém. Navíc žijeme v době, kdy je na Facebooku aktivní snad každý, a to i včetně mladých školáků, kteří záměrně lživě uvádějí svůj věk, aby obelstili minimální věkovou hranici, kterou si však Facebook nemůže (a možná ani nechce) hlídat.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek